آغاز انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / کنکورارسال شده در   17 امرداد 1392-08 August 2013بازدید 1208آغاز انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد

انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد شامل دکتری حرفه‌ای، کاردانی ناپیوسته رشته‌های گروه علوم پزشکی و کارشناسی پیوسته رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی آغاز شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد اسلامی شامل دکتری حرفه‌ای، کاردانی ناپیوسته رشته‌های گروه علوم پزشکی و کارشناسی پیوسته رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی از امروز پنجشنبه 17 مردادماه آغاز شد و تا پایان مردادماه ادامه دارد.

بر اساس این گزارش، داوطلبان می‌توانند با توجه به کارنامه خود که از طریق سایت سازمان سنجش دریافت کرده‌اند، نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.

بنابراین گزارش، لیست رشته محل‌های با آزمون دانشگاه آزاد نیز از امروز بر روی سایت مرکز آزمون این دانشگاه قرار گرفته است و داوطلبان رشته‌های با آزمون باید به سایت www.azmoon.org مراجعه و با توجه به گروه آزمایشی خود و براساس علاقه 20 رشته/محل را انتخاب کنند.

پذیرش دانشجو در انتخاب‌های 20گانه داوطلبان فقط با اولویت نمره کل است و درج یک رشته/محل در انتخاب اول مزیت رقابتی را برای داوطلبان به همراه ندارد بنابراین داوطلبان باید براساس علاقه خود نسبت به انتخاب رشته/شهرها اقدام کنند.

این گزارش حاکی است، افرادی که در زمان ثبت‌نام آزمون سراسری علاوه بر انتخاب گروه آزمایشی اصلی خود، گزینه زبان انگلیسی و هنر را به طور همزمان انتخاب و در آزمون شرکت کرده‌اند، می‌توانند هم از گروه آزمایشی خود و هم از گروه هنر و هم از زبان انگلیسی انتخاب و در سایت به صورت آنلاین ثبت نام کنند.

همچنین برای انتخاب رشته در گروه‌های آزمایشی، در دست داشتن شناسه انتخاب رشته 7 رقمی که تحت عنوان کد دسترسی در ذیل کارنامه صادره از سوی سازمان سنجش آموزش کشور درج شده، الزامی است.

داوطلبان می‌توانند از مجموعه رشته محل‌های پاره وقت نیز با خرید کارت اعتباری مجزا ثبت نام کنند.

بر اساس این گزارش، اسامی قطعی پذیرفته شدگان در شهریورماه اعلام می‌شود و پذیرفته شدگان می‌توانند پس از اعلام نتایج که از طریق مرکز آزمون صورت می‌پذیرد به واحدهای مربوطه مراجعه کنند.

شایان ذکر است، داوطـلـبان مـی‌تـواننـد در صـورت مـواجـه شـدن بـا هـر سـؤال یـا ابهـامـی بـه سـایت www.pubr-azmoon.com مراجعه و در قسمت پرسش و پاسخ سؤال خود را مطرح کنند و یا به نشانی الکترونیکی porsesh@azmoon.net ایمیل خود را ارسال کنند تا کارشناسان مرکز در اسرع وقت به آنها پاسخ دهند.


آغاز انتخاب رشته‌های با آزمون زمان آغاز انتخاب رشته‌های با آزمون زمان آغاز انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد
اخبار روزنامه ها