پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / زبان ارسال شده در   04 دی 1392 - 25 December 2013


گسترش دوره های آموزش دو زبانه در مناطق محروم و مرزی

معاون آموزش ابتدایی وزیرآموزش و پرورش گفت: با توجهی که دولت یازدهم به دوره پیش دبستانی دارد و الحاق این دوره به معاونت آموزش ابتدایی،آموزش دوزبانه در مناطق محروم و مرزی گسترش پیدا می کند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از:
محمد دیمه ور روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: تلاش خواهیم کرد با برگزاری کلاس های آموزشی دو زبانه در مقطع پیش دبستانی بچه ها را برای آموزش زبان فارسی بیشتر آماده کنیم.

وی ادامه داد: برای دانش آموزانی که در مناطق دو زبانه زندگی می کنند همه ساله یک دوره یک ماهه آموزشی برگزار می شود تا آنان تا حدودی با زبان فارسی که زبان رسمی آموزش در مدارس است، آشنا شوند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد که در برخی مناطق دو زبانه به دلیل کمبود منابع مالی برگزاری این دوره از گستردگی قابل قبولی برخوردار نبوده است.

دیمه ور با اشاره به اینکه بنیان اصلی تطابق بچه ها از محیط های خانوادگی و مناطق دو زبانه با آموزش های رسمی را باید در دوره پیش دبستانی بنا گذاشت، اضافه کرد: دوره پیش دبستانی یک دوره دو ساله است که اکنون به صورت رسمی اما غیر اجباری به منظور آشنایی بچه ها با مهارت های اجتماعی قبل از ورود به دبستان برگزار می شود.

وی تصریح کرد که امید است از سال آینده با همت وزارت آموزش و پرورش و گسترش دوره پیش دبستانی، آموزش های لازم به بچه هایی که در مناطق مرزی و دو زبانه زندگی می کنند با قوت هر چه بیشتر ادامه پیدا کند.

معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش ادامه داد: آموزش برای کودکان دو زبانه قبلا نیز در دوره پیش دبستانی که از سال 89 فعالیت خود را آغاز کرده، برگزار می شده است اما بنا داریم از سال آینده به این موضوع در مناطق محروم و مرزی دو زبانه بیشتر بها دهیم تا دانش آموزان برای حضور فعال تر در دوره ابتدایی آماده شوند.

وی افزود: در جاهایی که امکان گسترش خدمات پیش دبستانی نباشد همین دوره های یک ماهه مناطق دو زبانه ادامه پیدا خواهد کرد.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: هر سال بودجه ای برای برگزاری کلاس ها در مناطق دو زبانه در نظر گرفته می شود اما در برخی موارد به دلیل کمبود منابع مالی و مشکلات اقتصادی کشور بودجه تدارک دیده شده برای رفع این نیاز واقعی بچه ها قبل از ورود به دبستان کافی نیست.


تگ ها آموزش زبان در مناطق محروم آزمون زبان یادگیری زبان یادگیری زبان در مناطق دور و محروم

پر بازدیدترین زبان

موسسه پژوهش MBA
موسسه پژوهش مدیریت
اخبار روزنامه ها

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت