شهرك دانشگاهي طب سنتي تأسيس مي‌شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   18 اسفند 1389-09 March 2011بازدید 2657شهرك دانشگاهي طب سنتي تأسيس مي‌شود

وزير بهداشت گفت: شهرك دانشگاهي طب سنتي با هدف پژوهش و تحقيق براي گسترش طب و داروهاي سنتي در كشور تأسيس مي‌شود


به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان فارس، مرضيه وحيد دستجردي ديروز در جمع خبرنگاران در محل وزارت بهداشت افزود: موضوع طب سنتي از نظر ساختاري جزء تشكيلات و مسئوليت‌هاي وزارت بهداشت است به همين منظور به زودي فردي به عنوان مشاور وزير در امور آ‌داب، اخلاق و ميراث فرهنگي منصوب مي‌شود كه مباحث مربوط به طب سنتي هم در اين مجموعه پيگيري مي‌شود.

وي ادامه داد: در همين راستا 2 دانشكده طب سنتي در دانشگاه علوم پزشكي تهران و شهيد بهشتي راه‌اندازي شده است، همچنين گروه طب سنتي نيز در دانشگاههاي علوم پزشكي شيراز، مشهد و كرمان هم تشكيل شده است و اكنون 150 دانشجو در اين مراكز در رشته طب سنتي و داروسازي سنتي درحال تحصيل هستند.

وحيد دستجردي گفت: كلينيك طب سنتي هم در دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي تأسيس شده و 5 كلينيك طب سنتي نيز در دانشگاه علوم پزشكي تهران راه‌اندازي شده است كه توسط اعضاي هيئت علمي به مردم ارائه خدمت مي‌دهند.

وزير بهداشت افزود: كنگره بين‌المللي طب سنتي نيز به زودي برگزار مي شود كه دبيرخانه آن در دانشگاه علوم پزشكي تهران است.

وي گفت: در زمان حاضر حدود 3 درصد داروهاي توليدي كشور گياهي هستند و حدود 500 داروي گياهي در كشور توليد مي‌شود كه بايد حداقل 2 برابر شوند از اين تعداد حدود 100 قلم تحت پوشش بيمه است و 372 قلم داروي ديگر از اين مجموعه بايد بيمه شوند.

وزير بهداشت افزود: مصوبات و برنامه ريزي‌هاي متعددي براي گسترش و قوي‌تر شدن طب سنتي در كشور داريم از جمله آموزش اصول پرستاري سنتي و تغذيه سنتي به دانشجويان پرستاري و تغذيه، همچنين آموزش متون و تاريخ پزشكي نيز به دانشجويان رشته‌هاي پزشكي در دستور كار است كه آقاي ولايتي كه در اين زمينه كار كرده است نيز به ما كمك مي‌كند.

وحيد دستجردي ادامه داد: يكي از اقدامات ما در آينده اين است كه شهرك دانشگاهي طب سنتي را با هدف گسترش پژوهش و تحقيقات در زمينه طب سنتي راه‌اندازي كنيم.

وي اضافه كرد: وزارت جهاد كشاورزي اعلام كرده است كه 1800 گونه گياه دارويي در كشور داريم و از اين نظر جزء كشورهاي بسيار غني در دنيا هستيم كه بايد از اين ظرفيت بزرگ استفاده كنيم.

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها