دانشگاه علوم پزشكي شوشتر دانشجو مي‌گيرد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   10 اردیبهشت 1390-30 April 2011بازدید 10374


براي نخستين بار و در سال جديد تحصيلي؛
دانشگاه علوم پزشكي شوشتر دانشجو مي‌گيرد

خبرگزاري فارس: مسئول انجمن خيرين سلامت شوشتر از پذيرش دانشجو در دانشگاه علوم پزشكي شوشتر خبر داد و گفت: در كنكور سال جاري دانشگاه علوم پزشكي شوشتر دانشجو مي‌پذيرد.

محمود پاپهن امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در شوشتر اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشكي شوشتر از سال گذشته مجوز تأسيس گرفته است و در اين راستا براي پذيرش دانشجو از طريق كنكور سراسري در حال آمادگي است و اين مهم نيازمند حمايت‌هاي مردمي دارد.
وي با اشاره به رشته‌هايي كه در سال جديد از طريق كنكور دانشجو مي‌پذيرند، خاطرنشان كرد: رشته‌هاي پرستاري، تكنسين اتاق عمل و بيهوشي از جمله رشته‌هايي هستند كه در سال جديد در دفترچه كنكور سال90 درج مي‌شود و اين امر از ماه‌ها قبل قطعي شده است.
پاپهن با اشاره به اينكه اين رشته‌ها در سال جاري به صورت استاندارد دانشجو مي‌پذيرند، گفت: سهميه اخذ دانشجو براي اين رشته‌ها 20 نفر در هر رشته است.
وي افزود: مجوز راه اندازي دانشگاه پيراپزشكي و مامايي شهرستان شوشتر نيازمند اعتبار ويژه است كه اين اعتبار بايد از طرف مردم شهرستان شوشتر تامين شود مردم بايد در اين امر با مجمع خيران بهداشت همكاري كنند.
وي با اشاره به اينكه مجوزهاي لازم براي راه اندازي اين دانشگاه در شوشتر صادر شده است، خاطر نشان كرد: مجوزهاي لازم براي راه اندازي اين دانشگاه صادر شده است و به اين دليل تنها براي راه اندازي اين دانشگاه بايد فضاي مناسبي در اختيار دانشگاه علوم پزشكي اهواز قرار دهيم تا اين دانشگاه در شهرستان شوشتر اقدام به جذب دانشجو كند و به اين دليل مردم اين شهرستان در اين امر بايد با مجمع خيران بهداشت همكاري كنند.
اين مقام مسئول با اشاره به اينكه مقدمات راه اندازي اين دانشگاه فراهم شده است، افزود: اين دانشگاه مقدماتي مانند هماهنگي با وزارت بهداشت و علوم داشته كه همه اين مقدمات هماهنگ شده است و به اين دليل در شرايط كنوني تنها مشكلي كه براي راه اندازي اين دانشگاه وجود دارد تامين هزينه‌هاي راه اندازي است.
وي با اشاره به اينكه براي بازسازي فضايي كه براي دانشگاه در نظر گرفته شده منتظر تأمين اعتبار از طرف مردم نماينده‌ايم، گفت: بازسازي اين محل در حال حاضر در حال انجام است ولي براي اين امر با خيران و مردم در حال رايزني هستيم.
وي با اشاره به اينكه اين دانشگاه مي‌توان فوايد زيادي براي شهرستان شوشتر در بر داشته باشد، گفت: حضور اساتيد بزرگ علم پزشكي در شوشتر و داير شدن بيمارستان تخصصي و پيشرفته‌اي براي تربيت دانشجو از ديگر فوايدي است كه مي‌توان براي راه اندازي اين دانشگاه در شوشتر نام برد.


دانشگاه علوم پزشكي شوشتر دانشجو

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها