ساخت 76 دانشکده علوم پزشکی در دستور کار قرار دارد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   02 امرداد 1390-24 July 2011بازدید 1889


اهواز - خبرگزاری مهر: وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: ساخت 76 دانشکده علوم پزشکی در دستور کار قرار دارد که نیمی از آنها به بهره برداری رسیده است.

به گزارش خبرنگار مهر، مرضیه وحید دستجردی شب گذشته در مراسم افتتاح چند طرح عمرانی در دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: 50 دانشگاه علوم پزشکی در سطح کشور داریم که وظیفه آنها علاوه بر خدمات رسانی در حوزه سلامت، تربیت نیروی انسانی متخصص نیز است.

وی افزود: از دیدگاه وزارت بهداشت، استان خوزستان و مردم آن به علت مقاومت و رشادتهایی که در طول جنگ هشت ساله از خود نشان دادند شایسته خدمات و طرح های بیشتری هستند.

دستجردی تصریح کرد: سال گذشته در شش شهر استان خوزستان طرح پزشک خانواده آغاز به کار کرد و در این بین 500 هزار نفر ثبت نام کردند. امیدواریم با همکاری بیمه ها و مردم این استان، این طرح به صورت فراگیر در تمامی شهرهای استان اجرایی شود.

وزیر بهداشت عنوان کرد: دولت کمر همت به عمران و ارتقای سطح بهداشت در استان خوزستان بسته به گونه ای که از ابتدای دولت نهم تاکنون 384 طرح در زمینه های بهداشتی در سطح استان اجرایی شده و 96 پروژه دیگر نیز در دست اجرا است.

وی تصریح کرد: از ابتدای دولت نهم تاکنون 15 هزار تحت بیمارستانی به ظرفیت بیمارستانهای کشور افزوده شده است که 68 هزار تخت دیگر نیز در حال اجراست و می توان امیدوار بود با بهره برداری از این طرح ها کمبود تخت بیمارستانی در کشور کاهش و یا مرتفع شود.

وحید دستجری با اشاره به بهره برداری از ساختمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز در این مراسم گفت: این دانشگاه تا سال تنها 30 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است که با توجه به نیاز استان این پروژه در دو سال گذشته در دستور کار قرار گرفت و امروز شاهد بهره برداری از آن هستیم.

وی با اشاره به اینکه ساخت 76 دانشکده علوم پزشکی در سطح کشور در دستور کار قرار گرفته است، عنوان کرد: نیمی از این دانشکده ها به بهره برداری رسیده که انتظار می رود با بهره برداری از سایر طرح ها تربیت نیروی انسانی متخصص پزشکی در سطح کشور سرعت بیشتری بگیرد.


دانشکده علوم پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها