استاد دانشگاه علوم پزشکي مشهد در زمره يک درصد دانشمندان جهان قرار گرفت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   16 اردیبهشت 1391-05 May 2012بازدید 2010

استاد دانشگاه علوم پزشکي مشهد در زمره يک درصد دانشمندان جهان قرار گرفت


خبرگزاري آريا-  عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي مشهد بر اساس آخرين رتبه بندي پايگاه ESI در زمره يک درصد دانشمندان جهان قرار گرفت.
به گزارش خبرگزاري آريا به نقل از وب دا، بر اساس جديدترين آمار منتشر شده از پايگاه (Essential science indicators) در کشور آمريکا که در تاريخ اول مي سال 2012 (ارديبهشت ماه ) اعلام شد دکتر حسين حسين زاده استاد دانشکده دارو سازي و مرکز تحقيقات علوم دارويي دانشگاه علوم پزشکي مشهد در فهرست يک درصد اول دانشمندان جهان در گرايش دارو شناسي و سم شناسي قرار گرفت.
در بررسي هاي انجام شده از سوي اين پايگاه از بين 323800 محقق با گرايش دارو شناسي و سم شناسي دکتر حسين حسين زاده رتبه دو هزار و 568 را کسب کرده است و به طور متوسط ارجاع به مقالات ايشان 83/11 مورد مي باشد.
استاد دانشکده دارو سازي دانشگاه علوم پزشکي مشهد در اين زمينه اظهار داشت : معيار ورود به فهرست دانشمندان يک درصد برتر در هر گرايش علمي، کسب تعداد معين ارجاع به مقالات منتشر شده در پايگاه اطلاعات علمي (isi Web of Scienc) براساس آستانه هاي مشخص شده براي هر گرايش علمي مي باشد.
حسين حسين زاده با اشاره به اينکه انتخاب دانشمندان برتر جهان هر دو ماه يک بار از سوي اين پايگاه و بر اساس بازه زماني 10 سال قبل از اول ژانويه 2002 الي فوريه 2011 انجام مي شود خاطر نشان کرد : بر اين اساس 9 نفر از سطح کشور در گروههاي پزشکي انتخاب شدند که هشت نفر از اساتيد در دانشگاه تهران هستند.
عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشکي مشهد درخصوص تعداد مقالات ارائه در پايگاههاي بين المللي اظهار داشت : تا کنون 200 مقاله از اينجانب در پايگاههاي بين المللي از جمله isi (83مقاله) و اسکوپوس(119مقاله) نمايه شده است.

پژوهشگر برتر دانشگاه علوم پزشکي مشهد خاطر نشان کرد : به طور کل و در 21 گرايش علمي مورد بررسي قرار گرفته از سوي اين پايگاه 59 دانشمند از دانشگاههاي مختلف کشور و در رشته هاي مختلف جزء يک درصد جهان قرار گرفتند.

استاد دانشکده دارو سازي دانشگاه علوم پزشکي مشهد در پاسخ به سوالي در خصوص وضعيت علمي کشور و جايگاه آن در منطقه و ديگر کشورهاي جهان خاطر نشان کرد : بر اساس مقاله اي که در نشريه بين المللي نيچر به چاپ رسيده است کشورمان در حال حاضر از نظر رشد علمي در منطقه رتبه اول را به خود اختصاص داده است، اما براي دستيابي به مرجعيت جهان اسلام که مورد تاکيد مقام معظم رهبري نيز هست بايد پژوهشگران و محققان تلاش بيشتري داشته باشند.
حسين حسين زاده با بيان اينکه کشورمان در عرصه تمدن و علم سابقه درخشاني دارد و بسياري از منابع علمي دانشمندان ايراني در دانشگاههاي اروپايي تدريس مي شده است خاطر نشان کرد : وجود محققان و پژوهشگران توانمند و پتانسيل و ظرفيتهاي مناسبي که در کشور است دستيابي به جايگاه برتر در منطقه و مرجعيت علمي با تلاش دست يافتني است.
استاد گروه فارماکولوژي و زهر شناسي دانشکده دارو سازي دانشگاه علوم پزشکي مشهد در خصوص راهکارهاي افزايش تحقيقات و پژوهش در دانشگاه خاطر نشان کرد : براي دستيابي به موفقيتهاي علمي در کنار تشويق، حمايت و ارائه امکانات به نخبگان و بزرگان از سوي مسئولان،بايد توقعات کم شود و از امکانات محدود کارهاي بزرگ خلق کرد.
حسين حسين زاده در خصوص شعار امسال که از سوي مقام معظم رهبري با عنوان توليد ملي حمايت از کار و سرمايه ايراني و نقش دانشگاهها براي اجراي منويات ايشان خاطر نشان کرد : سخنان و عناويني که مقام معظم رهبري تعيين مي فرمايند مربوط به يک برهه از زمان و سال نيست و بايد در تمامي سالها جاري و ساري باشد و پژوهشگران و محققان دانشگاهها نيز با توليد علم و توسعه علوم نرم افزاري در راستاي دستيابي به تجهيزات و داروهايي استراتژيک نقش موثري در خودکفايي کشور مي توانند ايفا کنند.
حسين حسين زاده استاد گروه فارماکولوژي و زهر شناسي دانشکده دارو سازي دانشگاه علوم پزشکي مشهد يکي از بژوهشگران برتر اين دانشگاه به شمار مي رود که تا کنون موفق به کسب عناوين برتر کشوري از جمله کسب رتبه اول در بخش علوم دارويي هفتمين جشنواره کشوري رازي، کسب رتبه دوم در بخش علوم دارويي دوازدهمين جشنواره رازي، پژوهشگر نمونه در سطح کشور، استاد نمونه دانشگاه در پنج سال متوالي، استاد نمونه کشوري به انتخاب انجمن متخصصين علوم دارويي، پژوهشگر برتر استان، پژوهشگر برگزيده جشنواره 30 خدمت کشوري، پژوهش برتر دومين مرحله شانزدهمين جشنواره کشوري رازي، پژوهشگر برتر دانشکده دارو سازي، کسب رتبه دوم طرح برگزيده استان خراسان رضوي و پژوهشگر برتر دانشگاه شده است.
استاد دانشگاه علوم پزشکي مشهد دانشمندان جهان

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها