الزام دانشگاه های علوم پزشکی به تاسیس دانشکده طب سنتی بر اساس مفاد سند طب سنتی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   23 خرداد 1392-13 June 2013بازدید 953الزام دانشگاه های علوم پزشکی به تاسیس دانشکده طب سنتی بر اساس مفاد سند طب سنتی

رئیس سازمان غذا و دارو از الزام دانشگاه های علوم پزشکی کشور به تاسیس دانشکده طب سنتی بر اساس مفاد سند طب سنتی خبر داد و گفت: بر اساس این سند برای گسترش طب سنتی در کشور ایجاد 4 دانشکده طب سنتی در فاز اول در دستور کار وزارت بهداشت قرار گرفت.

پرتال دانشگاهی به نقل از  مهر، دکتر عباس حاجی آخوندی با اعلام این خبر افزود: هم اکنون تمام دانشگاه های علوم پزشکی کشور موظف اند طبق این سند دانشکده طب سنتی ایجاد کنند.

ایجاد درمانگاه های رسمی طب سنتی در کشور

وی ادامه داد: بر مبنای این سند ایجاد مراکز رشد، مراکز تحقیقاتی طب سنتی، درمانگاه های رسمی طب سنتی و دوره های آموزش تکمیلی و آموزش های عمومی طب سنتی از دیگر اهداف وزارت بهداشت در راستای تقویت طب سنتی ایرانی اعلام شده است.

حاجی آخوندی افزود: طب سنتی جایگاه والایی در اجتماع و فرهنگ ایران داشته و از نظر بین المللی نیز بر مبنای راهنماهای بالینی و نکاتی که سازمان بهداشت جهانی اعلام کرده است این جایگاه در حال صعود است.

تاکید سازمان جهانی بهداشت بر بهره گیری از طب سنتی کشورها

رئیس سازمان غذا و دارو گفت: در سند آلماآتی سازمان جهانی بهداشت بر بهره گیری از طب سنتی و بومی با روش های علمی در کشورها تاکید شده است. در تمدن ایرانی هم طب سنتی جایگاه بسیار قابل قبول و گسترده ای دارد و مردم به آن معتقد هستند و باور به این نوع طب عمق گسترده ای در کشور دارد.

وی ادامه داد: البته مثل هر رشته دیگری گاهی سوء استفاده هایی نیز از این رشته شده است که از آن جمله می توان به ادعاهای گسترده برخی از افرادی که به این کار اشتغال داشته اند، بدون کسب شرایط علمی و احراز شرایط قانونی اشاره کرد. هم اکنون برای ارائه خدمات درمانی و کارهای بالینی، تولید فرآورده طب سنتی و آموزش این طب قانون هایی داریم که باید اجرا شوند.

جلوگیری از سوء استفاده ها با رفع محدودیت های طب سنتی

معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: محدودیت های نادرستی در گذشته نسبت به این نوع طب اعمال می شد که مسیر طب سنتی را عوض کرد و همین امر باعث شده بود کادر خاص سیستماتیک و رسمی در زمینه طب سنتی در کشور وجود نداشته باشد. افراد زیادی که در طب سنتی فعال اند باید به ساختارهای آکادمیکی که در این خصوص درست شده تن در دهند تا هم جلوی سوء استفاده ها گرفته شده و هم مسیر پیشرفت این نوع طب فراهم شود.

وی اقدام بزرگ وزارت بهداشت در این خصوص را ایجاد بستر انجام کارهای قانونی در این زمینه اعلام کرد و گفت: ساماندهی طب سنتی و مراکز درمانی آن و ساماندهی مراکز توزیع و عرضه فرآورده های طب سنتی بر اساس سند طب سنتی مهم ترین اقدامات وزارت بهداشت در این عرصه بوده است.تاسیس دانشکده طب سنتی طب سنتی در کشور ایجاد درمانگاه های رسمی طب سنتی رشته های علوم پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها