بازنگری نحوه اجرای کرسی آزاداندیشی در دانشگاه های پزشکی و انتخاب کرسی برتر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   26 امرداد 1392-17 August 2013بازدید 440بازنگری نحوه اجرای کرسی آزاداندیشی در دانشگاه های پزشکی و  انتخاب کرسی برتر

آیین نامه اجرایی نحوه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه های علوم پزشکی در راستای منویات رهبری متناسب با شرایط این دانشگاه ها بازنگری و ابلاغ شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، دستور العمل اجرایی این آیین نامه در سال 91 از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از بررسی دیدگاه های تشکل ها و فعالان و مدیران دانشجویی مورد بازنگری قرار گرفت و پس از آن برای اجرا از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت به دانشگاهها ابلاغ شد.

در این دستور العمل کرسی آزاد اندیشی به نشستی اطلاق می شود که در آن افرادی از دانشگاهیان به صورت آزاد، نظام مند، محترمانه، عقلانی، منطقی و علمی به اظهار نظر و تبادل آراء و گفتگو در باب موضوعات خاص با هدف نوآوری، تولید نظریه و فکر و ایجاد فضای گفتمان به صورت متناوب همراه با استدلال و یا ارائه مستندات می پردازند.

بر اساس دستورالعمل کرسی در یک جلسه تخصصی و با حضور حداقل دو نفر و بیشتر تشکیل می شود و منوط به حضور موافقین و حداقل 2 منتقد است. هیات مرکزی متشکل از معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت رئیس هیات، مدیرکل امور فرهنگی دبیر هیات، نماینده تام الاختیار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، یکی از روسای دانشگاهها به پیشنهاد رئیس هیات، نماینده تام الاختیار بسیج دانشجویی و دو نفر دانشجوی شاغل به تحصیل از میان اعضای شورای مرکزی تشکل های اسلامی دانشجویی و یک نفر اعضای هیات علمی دانشگاه به پیشنهاد رئیس هیات است.

این هیات مرکزی سیاستگذاری کلان برگزاری کرسی ها، اتخاذ راهبردهایی برای رفع موانع برگزاری کرسی و بررسی بخشنامه های مربوطه را برعهده دارد. این هیات می تواند در پایان هر نیمسال تحصیلی به رتبه بندی کرسی ها بپردازد و کرسی برتر را انتخاب کند.

همچنین هیات دانشگاهی نیز با ترکیب رئیس دانشگاه، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و مدیر امور فرهنگی دانشگاه، مسئول نهاد یا نماینده وی، مسئول بسیج دانشجویی، یک دانشجو با معرفی بزرگترین تشکل اسلامی دانشجویی دانشگاه، یک دانشجو از میان دانشجویان فعال فرهنگی و دو عضو هیات علمی وظیفه برنامه ریزی تشکیل منظم و قانومند کرسی ها را برعهده دارند.

نظارت بر روند کرسی ها، اعلام نظر در مورد درخواست ها و تایید و تعیین داور و منتقدین و ارزیابی کرسی ها نیز از دیگر وظایف هیات دانشگاهی است.

 


بازنگری نحوه اجرای کرسی آزاداندیشی اجرای کرسی نشینی در دانشگاه های پزشکی کرسی نشینی در دانشگاه های پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

بازنگری تایید مدارک پزشکان ایرانی شاغل در روسیه و اروپا

اخبار روزنامه ها