پرتال دانشگاهی کشور پرتال دانشگاهی کشور
University Portal of Iran

کلمات مرتبط

    نتایج کارشناسی ارشد 95 نتایج ارشد 95 دفترچه کارشناسی ارشد دانشگاه آزاد امریه سربازی استخدام تامین اجتماعی استخدام شرکت نفت استخدام آموزش و پرورش استخدام بانک پذیرش بدون کنکور منابع کارشناسی ارشد منابع دکتری استخدام شهرداری آگهی استخدام پليس استخدام نیروی انتظامی لیست همایش های بین المللی لیست سمینار لیست کنفرانس سالن همایش مقاله ISI دانشگاه پيام نور استخدام بانک پاسارگاد سازمان سما استخدام بانک شهر استخدام بانک گردشگری آگهی استخدام بانک صادرات استخدام بانک پارسیان پودمانی علمی کاربردی 95 استخدام دولتی استخدام استانداری استخدام آتش نشانی استخدام وزارت نيرو استخدام ديپلم استخدام برنامه نویس استخدام حسابدار نمونه سئوالات کارشناسی ارشد نمونه سئوالات دکتری ارزشیابی مدرک دانشگاه پیام نور فراگير دانشپذير مدرک دیپلم مدرک کارشناسی انتخاب رشته کنکور سراسری 95 عدح.هق daneshgah پردیس دانشگاهی شهریه دانشگاهها آگهی استخدام تهران azad karshenasi arshad kardani peyvasteh azmoon konkoor mba مجازی mba یکساله مدرک mba
 اخبار دانشگاهی کشور / پزشکی          26 امرداد 1392 - 17 August 2013


بازنگری نحوه اجرای کرسی آزاداندیشی در دانشگاه های پزشکی و  انتخاب کرسی برتر

آیین نامه اجرایی نحوه برگزاری کرسی های آزاد اندیشی در دانشگاه های علوم پزشکی در راستای منویات رهبری متناسب با شرایط این دانشگاه ها بازنگری و ابلاغ شد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از خبرنگار مهر، دستور العمل اجرایی این آیین نامه در سال 91 از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی پس از بررسی دیدگاه های تشکل ها و فعالان و مدیران دانشجویی مورد بازنگری قرار گرفت و پس از آن برای اجرا از سوی معاونت دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت به دانشگاهها ابلاغ شد.

در این دستور العمل کرسی آزاد اندیشی به نشستی اطلاق می شود که در آن افرادی از دانشگاهیان به صورت آزاد، نظام مند، محترمانه، عقلانی، منطقی و علمی به اظهار نظر و تبادل آراء و گفتگو در باب موضوعات خاص با هدف نوآوری، تولید نظریه و فکر و ایجاد فضای گفتمان به صورت متناوب همراه با استدلال و یا ارائه مستندات می پردازند.

بر اساس دستورالعمل کرسی در یک جلسه تخصصی و با حضور حداقل دو نفر و بیشتر تشکیل می شود و منوط به حضور موافقین و حداقل 2 منتقد است. هیات مرکزی متشکل از معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت رئیس هیات، مدیرکل امور فرهنگی دبیر هیات، نماینده تام الاختیار نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاهها، یکی از روسای دانشگاهها به پیشنهاد رئیس هیات، نماینده تام الاختیار بسیج دانشجویی و دو نفر دانشجوی شاغل به تحصیل از میان اعضای شورای مرکزی تشکل های اسلامی دانشجویی و یک نفر اعضای هیات علمی دانشگاه به پیشنهاد رئیس هیات است.

این هیات مرکزی سیاستگذاری کلان برگزاری کرسی ها، اتخاذ راهبردهایی برای رفع موانع برگزاری کرسی و بررسی بخشنامه های مربوطه را برعهده دارد. این هیات می تواند در پایان هر نیمسال تحصیلی به رتبه بندی کرسی ها بپردازد و کرسی برتر را انتخاب کند.

همچنین هیات دانشگاهی نیز با ترکیب رئیس دانشگاه، معاون دانشجویی و فرهنگی دانشگاه و مدیر امور فرهنگی دانشگاه، مسئول نهاد یا نماینده وی، مسئول بسیج دانشجویی، یک دانشجو با معرفی بزرگترین تشکل اسلامی دانشجویی دانشگاه، یک دانشجو از میان دانشجویان فعال فرهنگی و دو عضو هیات علمی وظیفه برنامه ریزی تشکیل منظم و قانومند کرسی ها را برعهده دارند.

نظارت بر روند کرسی ها، اعلام نظر در مورد درخواست ها و تایید و تعیین داور و منتقدین و ارزیابی کرسی ها نیز از دیگر وظایف هیات دانشگاهی است.

 

تگ ها بازنگری نحوه اجرای کرسی آزاداندیشی اجرای کرسی نشینی در دانشگاه های پزشکی کرسی نشینی در دانشگاه های پزشکی

پر بازدیدترین پزشکی

موسسه پژوهش MBA
ترجمه تخصصی دانشگاهی
مقاله نویسی ISI

خبرنامه - شبکه های اجتماعی

آمار سایت