مشکلات کمبود فضای آزمایشگاهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / پزشکیارسال شده در   08 آبان 1392-30 October 2013بازدید 564مشکلات کمبود فضای آزمایشگاهی دانشجویان تحصیلات تکمیلی

رییس دانشگاه کردستان گفت: کمبود فضای آزمایشگاهی در دانشگاه کردستان در زمینه انجام کارهای تحقیقاتی مانعی برای پیشرفت علمی دانشجویان این دانشگاه است.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از جهانشیر امینی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه کردستان، اظهار داشت: متاسفانه به دلیل این کمبود فضای آزمایشگاهی در دانشگاه کردستان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و اعضای هیات علمی در زمینه تحقیقات خود دچار مشکل هستند.

وی با بیان اینکه در دانشگاه‌ها باید برای دو استاد یک آزمایشگاه وجود داشته باشد، افزود: این در حالیست که در دانشگاه کردستان این امکان وجود ندارد و به جای اینکه پنج نفر دانشجو از یک آزمایشگاه استفاده کنند هر 20 نفر دانشجو از یک آزمایشگاه استفاده می‌کنند.

رییس دانشگاه کردستان از کمبود اعتبارات برای خرید تجهیزات در دانشگاه خبر داد و اضافه کرد: با توجه به اینکه در این دانشگاه دانشجویان در 97 رشته کارشناسی ارشد و دکتری مشغول به تحصیل هستند لازم است میزان اعتبارات این دانشگاه برای خرید تجهیزات افزایش یابد.

امینی با بیان اینکه در سال جاری 300 میلیون تومان اعتبار برای خرید تجهیزات به دانشگاه کردستان تخصیص پیدا کرده است، ادامه داد: با وجود رشته‌های مختلف تحصیلی در این دانشگاه باید اعتبارات تخصیصی به خرید تجهیزات در دانشگاه کردستان سه تا چهار میلیارد تومان باشد تا آزمایشگاه‌ها و کارگاه‌های دانشگاه بتواند به دانشجویان خدمات ارائه دهد.

وی مشکل حاشیه دانشگاه کردستان را از عمده‌ترین مشکلات این دانشگاه دانست و تصریح کرد: وجود ساختمان‌های مسکونی و مغازه‌هایی باعث ایجاد مشکلات زیادی در قسمت‌های شمالی این دانشگاه شده است.

رییس دانشگاه کردستان به مکاتبات زیادی که با ادارات و مسئولین استانی در زمینه رفع مشکلات در مورد فضای اطراف دانشگاه کردستان اشاره کرد و گفت: متاسفانه مسئولین استانی در زمینه رفع این مشکلات بی‌تفاوت هستند.

وی عدم وجود پارکینگ مناسب را از دیگر مشکلات دانشگاه کرستان دانست و خاطرنشان کرد: امیدواریم در طرح جامع شهری، شهرداری سنندج نسبت به آزادسازی حریم فضای سبز دانشگاه کردستان اقدام کنند.

امینی در پایان گفت: امیدواریم در آینده نزدیک شاهد رفع مشکلات این دانشگاه از لحاظ فضای سبز و پارکینگ باشیم و مسئولین استانی در راستای در این رابطه همکاری کنند.


کمبود فضای آزمایشگاهی فضای آزمایشگاهی دانشگاه علوم پزشکی دانشگاه علوم پزشکی

احتمال اخراج دانشجویان ایرانی از دانشگاه‌های هند

ثبت نام برای المپیاد علمی دانشجویان پزشکی تا ۲۹ آبان ماه ادامه دارد

جزئیات کنکورهای ارشد و دکتری گروه پزشکی سال ۹۶ اعلام شد

نتایج نهایی پذیرش دانشجوی پزشکی از لیسانس اعلام شد

آغاز ثبت نام آزمون های بین المللی برای گروه پزشکی از ۵ مهر

نتایج آزمون دستیاری امشب منتشر می‌شود/اعلام نتایج دکتری در مهرماه

نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد پزشکی اعلام شد

آموزش پزشکی برای اولین بار ترکیبی شد/ ارائه مجازی دروس نظری

نتایج آزمون دستیاری منتشر شد/ آغاز ثبت نام از سوم مهر

جزئیات آزمون دانشنامه تخصصی دندانپزشکی اعلام شد

نتایج آزمون دستیاری تخصصی پزشکی تا ۲ روز آینده اعلام می شود

بانک سوال در همه رشته های علوم پزشکی ایجاد می شود

تعویق اعلام نتایج دکتری پزشکی / قطعی سرورهای مرکز سنجش پزشکی

انتقال ۹۹ دانشجوی ایرانی به داخل کشور در گروه علوم پزشکی

آزمون های دانشنامه تخصصی و فوق تخصصی ۱۸ شهریور برگزار می شود

اخبار روزنامه ها