روال جدید امورنظام وظیفه سفرخارجی دانشجویان/ 10دانشگاه برای تأییدمدارک

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / سربازی امریهارسال شده در   30 فروردین 1390-19 April 2011بازدید 3165


انجام امور نظام وظیفه سفرهای زیارتی و علمی خارج از کشور دانشجویان پسر دانشگاههای کشور به گفته مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم از این پس در استانها انجام می شود و نیازی به حضور در پایتخت یا اقدام از طریق وزارت علوم نخواهد بود.

به گزارش خبرنگار مهر، مجتبی بذرافشان امروز دوشنبه در اولین گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی در دانشگاه سوره با بیان این خبر گفت: کلیه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی هر استان برای انجام امور نظام وظیفه سفرهای زیارتی و علمی دانشجویان پسر لازم نیست که از طریق وزارت علوم اقدام کنند بلکه از این پس باید به طور مستقیم امور مربوطه را از طریق دانشگاه منتخب استان و نظام وظیفه استان پیگیری کنند.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم در محور دیگر گفته هایش به فعال بودن نمایندگی های وزارت امور خارجه در 10 استان اشاره کرد و درباره تمرکز زدایی در زمینه تأیید مدارک دانش آموختگان گفت: مقرر شده تأیید مدارک دانش آموختگان دانشگاههای 10 استان خراسان رضوی، قم، گیلان، سیستان و بلوچستان، فارس، آذربایجان شرقی، اصفهان، آذربایجان غربی و خوزستان در همین استانها انجام می شود.

بذرافشان در معرفی 10 دانشگاه منتخب این 10 استان از دانشگاههای فردوسی مشهد، قم، گیلان، سیستان و بلوچستان، شیراز، تبریز، اصفهان، ارومیه و شهید چمران اهواز نام برد و گفت: برای تأیید مدارک دانش آموختگان ایرانی که قصد تأیید مدارک فارغ التحصیلان را دارند این دانشگاههای منتخب مأمور عهده داری تأیید مدارک به جای وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شده اند.

وی افزود: امضا و مهر این 10 دانشگاه منتخب را به وزارت امور خارجه ارسال کرده ایم و وزارت امور خارجه نیز قول داده تا در هفته جاری آنها را به نمایندگی هایشان اعلام کنند.

مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم اضافه کرد: مقرر شده دانشگاههای منتخب این 10 استان کلیه مدارک تحصیلی خود را از ابتدای تأسیس آن دانشگاه تأیید کنند. همچنین تأیید مدارک دانشگاهها و موسسات آموزش عالی غیردولتی غیرانتفاعی این 10 استان نیز که مدارکشان را خود دانشگاههای منتخب استان صادر می کنند توسط دانشگاه منتخب استان صورت می گیرد.

وی افزود: البته برای تأیید مدارک دانشگاههای دولتی غیرمنتخب در این استانها قرار بر این است که فعلا دانشگاههای منتخب به تأیید مدارک سال 88 به بعد این دانشگاهها اقدام کنند اما مدارک ماقبل 88 را برای تأیید به وزارت علوم بیاورند.امورنظام وظیفه سفرخارجی دانشجویان
اخبار روزنامه ها