صدور مجوز ایجاد 5 مدرسه علمیه خواهران در کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانش آموزیارسال شده در   28 خرداد 1391-17 June 2012بازدید 1609
صدور مجوز ایجاد 5 مدرسه علمیه خواهران در کشور

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر:موافقت اصولی و مجوز موقت فعالیت برای پنج مدرسه علمیه خواهران در سطح کشور صادر شد.

شورای گسترش حوزه‌های علمیه در جلسه اخیر خود موافقت اصولی تاسیس و مجوز موقت فعالیت دو ساله در مورد برخی از تقاضاهای ارائه شده در مورد راه‌اندازی 5 مدرسه علمیه خواهران را صادر و به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ابلاغ کرد.

محل دایر شدن این مدارس علمیه استان‌های تهران، فارس، مازندران و کردستان است که این مجوز برای فعالیت مدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهر ساری در استان مازندران با تقاضای حجت‌الاسلام سیدصادق پیش‌نمازی، مدرسه علمیه حضرت زینب(س) شهر سریش‌آباد در استان کردستان با تقاضای حجت‌الاسلام مهدی نقوی لیاولی، مدرسه علمیه حضرت معصومه(س) تهران با تقاضای حجت‌الاسلام سیدحسن علوی، مدرسه علمیه معصومیه(س) شهر شیراز با تقاضای آیت‌الله اسدالله ایمانی و مدرسه علمیه ریحانه الرسول شهر نورآباد با تقاضای حجت‌الاسلام سعید امیدیان دهنو صادر شده است.

متقاضیان تاسیس مدارس علمیه خواهران درخواست خود را در این مورد باید به مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه خواهران ارائه کنند که پس از بررسی این درخواست و تشکیل پرونده در مورد آن، پرونده به شورای گسترش حوزه‌های علمیه ارسال می‌شود.

شرایط لازم برای صدور موافقت اصولی تاسیس مدارس علمیه خواهران نیاز منطقه به مدرسه علمیه و واجد شرایط بودن متقاضی است که در صورت احراز این شرایط موافقت اصولی تاسیس صادر می‌شود تا متقاضی شرایط آیین‌نامه‌ای تاسیس و توسعه مدارس علمیه را فراهم کند که در این صورت مجوز موقت فعالیت دوساله صادر می‌شود و در غیر این صورت موافقت اصولی باطل می‌شود.

مجوز دائم مدارس علمیه توسط شورای گسترش حوزه‌های علمیه، بر اساس تقاضای موسس و نتایج ارزیابی عملکرد مدرسه علمیه که طبق آیین‌نامه‌ها و دستورالعمل‌ها صادر می‌شود، صورت می‌گیرد.صدور مجوز مدرسه علمیه خواهران
اخبار روزنامه ها