دانشگاه مادرید همایش زبان فارسی‌ برگزار می‌ كند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   05 اردیبهشت 1391-24 April 2012بازدید 2177

دانشگاه مادرید همایش زبان فارسی‌ برگزار می‌ كند


مادرید-'امیر پور پزشك' سرپرست رایزنی فرهنگی‌ ایران و پروفسور 'خوان مارتوس' رییس دپارتمان اسلام وعرب دانشگاه 'كمپلوتنسه 'مادرید ومعاون انجمن ایرانشناسان اسپانیا اعلام نمودند كه در ماه سپتامبر سال جاری همایشی از زبان فارسی‌ در این دانشگاه برگزار خواهد شد.


دو مسوول مذكور امروز در دیداری كه در دانشگاه داشتند در مورد آمادگی رایزنی برای گسترش همكاری های علمی وآموزشی با دانشكده ادبیات بویژه دپارتمان اسلام وعرب به بحث و گفت و گو پرداختند .

همچنین آمادگی رایزنی برای تامین نیازهای دپارتمان در حوزه زبان فارسی، ایرانشناسی واسلام شناسی اعلام شد.

مارتوس با استقبال از پیشنهادهای رایزنی در زمینه شركت دانشجویان فارسی آموز در دوره های دانش افزایی زبان فارسی با هدف ترغیب وایجاد انگیزه ایشان برای تداوم یادگیری این زبان، كمك به سفرهای علمی وفرهنگی به ایران، شركت استادان در دوره ها وفرصت های مطالعاتی علمی، همكاری در برپایی همایش های علمی از برپایی همایش زبان فارسی در سپتامبر سال جاری آن دانشكده استقبال كرد.

پورپزشك با اشاره به دیدگاههای مارتوس در مورد فعالیتهای رایزنی تصریح كرد: 'ما هنوز نتوانسته ایم از ظرفیت ها و زمینه های موجود برای گسترش بخشیدن ارتباطات وتعاملات علمی وفرهنگی به طور كامل بهره برداری نماییم. به همین دلیل معتقدیم كارهای انجام شده در برابر اقدامات انجام نشده بسیار ناچیز است وباید تلاش بیشتری انجام دهیم ودر این راه كمك وهمكاری دانشگاه كمپلوتنسه نقش اساسی دارد.'دانشگاه مادرید همایش زبان فارسی‌
اخبار روزنامه ها