کاهش متقاضیان خارجی ادامه تحصیل در آمریکا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   10 شهریور 1392-01 September 2013بازدید 948کاهش متقاضیان خارجی ادامه تحصیل در آمریکا

«شورای فارغ‌التحصیلان دانشکده‌ها» در ایالات متحده در گزارش سالانه خود از کاهش متقاضیان خارجی ادامه تحصیل در دانشگاه‌های آمریکا و افت روند جذب دانشجوی خارجی در این کشور خبر داد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در این گزارش آمده است که هرچند نرخ پذیرش دانشجوی خارجی در دانشکده‌های آمریکا در سال تحصیلی 2013-2012 حدود 9 درصد افزایش یافته اما از سوی دیگر میزان تقاضا از سوی دانشجویان خارجی برای ادامه تحصیل در دانشگاه‌های این کشور با رشد محدود دو درصدی نسبت به سال‌های قبل افت چشمگیری داشته است.

نتایج مطالعه آماری روی 290 دانشکده در ایالات متحده نشان داد که یکی از عوامل اصلی این کاهش، افت سه درصدی تقاضا از سوی دانشجویان چینی برای ادامه تحصیل در آمریکا بوده است. در واقع چین هر سال بیشترین تعداد دانشجویان را به آمریکا می‌فرستد اما به نظر می‌رسد که این روند در حال تغییر است.

از سوی دیگر به رغم کاهش تعداد متقاضی تحصیلات تکمیلی از چین، ظرفیت پذیرش دانشجوی چینی در دانشگاه‌های آمریکا پنج درصد افزایش یافته است.

به گزارش ایسنا به نقل از یونیورسیتی ورلد نیوز، کارشناسان آموزش عالی در آمریکا تاکید کردند که ادامه این روند مشکل‌ساز خواهد شد و در حال بررسی دلایل این سیر نزولی هستند.


کاهش متقاضیان خارجی کاهش متقاضیان خارجی در امریکا اوضاع دانشگاه های خارجی
اخبار روزنامه ها