تعطیل کردن دانشگاه‌های پرخطر در کنیا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   19 شهریور 1392-10 September 2013بازدید 689تعطیل کردن دانشگاه‌های پرخطر در کنیا


وزارت علوم کنیا دانشگاه‌های این کشور را ملزم کرد تا تمام دانشکده‌ها و کالج‌هایی را که در نزدیکی مناطق دفن زباله‌ها، معدن‌ها و یا کارخانجات هستند، تعطیل کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، «جیکوب کایمنی»، وزیر آموزش کابینه کنیا درباره این تصمیم گفت: دولت نسبت به قرار داشتن برخی دانشکده‌ها در مناطقی که می‌توانند برای دانشجویان خطرناک باشد، ابراز نگرانی کرده است.

وی افزود: همچنین برخی دانشکده‌ها در ساختمان‌های مسکونی و رستوران‌های پرسروصدا هستند که این امر نیز می‌تواند به بازده تحصیلی دانشجویان آسیب بزند.

بنابر آخرین استانداردهای تعیین شده از سوی «کمیسیون آموزش دانشگاهی» کنیا، دانشکده‌ها و کالج‌های آموزشی نباید در نزدیکی مناطقی نظیر فرودگاه‌ها، پارکینگ اتوبوس‌ها و فروشگاه‌ها تاسیس شوند چرا که به یادگیری دانشجویان لطمه می‌زنند.

افزایش شمار تاسیس دانشگاه‌ها و دانشکده‌ها در مناطق نامناسب در نایروبی و سایر شهرهای مهم کنیا، نتیجه رقابت شدید برای جذب دانشجویان در دانشکده‌های خصوصی است.

بنا بر اعلام پروفسور «دیوید سام»، دبیر اجرایی «کمیسیون آموزش دانشگاهی» خط مشی‌های جدید را کمک به اعمال استانداردهای لازم برای بهبود کیفیت آموزش در تمام دانشگاه‌های کشور می‌داند.

وی افزود: از دانشگاه‌ها توقع می‌رود نه تنها در افزایش ظرفیت‌ها بلکه در ارائه آموزش باکیفیت در فضای مساعد آموزشی کوشا باشند.


دانشگاه های خارجی تعطیلی در دانشگاه های خارجی مشکلات تحصیل در خارج تحصیل در کنیا
اخبار روزنامه ها