جذب حداکثری داوطلبان در دانشگاه‌های عربستان سعودی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   03 مهر 1392-25 September 2013بازدید 914جذب حداکثری داوطلبان در دانشگاه‌های عربستان سعودی

بیش از 86 درصد از فارغ‌التحصیلان دوره متوسطه در عربستان سعودی موفق به ثبت‌نام در دانشگاه‌های این کشور در سال تحصیلی 2014-2013 میلادی شده‌اند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در سال تحصیلی جاری حدود 330 هزار و 700 دانشجو موفق به ثبت‌نام در 25 دانشگاه عربستان شده‌اند.

وزارت علوم عربستان سعودی طی یک برنامه 25 ساله قصد دارد تحصیلات دانشگاهی در این کشور را توسعه دهد و هدف اصلی این استراتژی توسعه در بخش آموزش عالی عربستان، اجرای طرح احداث «شهرک‌های دانشگاهی» است.

فاز اول اجرای این طرح با هزینه‌ای بالغ بر 81.5 میلیارد ریال سعودی انجام شده و سنگ‌بنای فاز دوم این طرح نیز گذاشته شده است.

 فضای آموزشی در نظر گرفته شده برای احداث شهرک‌های دانشگاهی در عربستان سعودی منطقه‌ای به وسعت 112 میلیون مترمربع را دربرمی‌گیرد.

این شهرک‌های دانشگاهی همچنین شامل 12 بیمارستان دانشگاهی نیز هستند. پروژه جدید همچنین شامل یک شهرک دانشجویی برای زنان در دانشگاه‌ «ملک سعود» و در شهرک «ملک عبدالله» ویژه دانشجویان زن در دانشگاه اسلامی محمدبن‌سعود خواهد بود.

در عین حال بورسیه تحصیلی دانشگاه «ملک عبدالله» نیز توانسته است نسبت به اعزام بیش از 150 هزار دانشجوی سعودی به دانشگاه‌های مطرح خارجی اقدام کند. آمار نشان می‌دهد که تاکنون بیش از 55 هزار دانشجوی سعوی پس از تکمیل تحصیلات خود در خارج به کشور خود بازگشته‌اند.


تحصیل درعربستان سعودی تحصیل در دانشگاههای خارجی تحصیل در دانشگاه عربستان سعودی
اخبار روزنامه ها