عقب‌نشینی کردن دانشگاه انگلیسی در مقابل خواست دانشجویان مسلمان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   04 مهر 1392-26 September 2013بازدید 500عقب‌نشینی کردن دانشگاه انگلیسی در مقابل خواست دانشجویان مسلمان

مسئولان «دانشگاه مرکزی بیرمنگام» انگلیس در اعمال تصمیم خود مبنی بر ممنوعیت استفاده از برقع توسط دانشجویان مسلمان دختر در این دانشگاه،‌ تسلیم خواست دانشجویان مسلمان شده و از موضع خود عقب‌نشینی کردند.به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از  سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، عقب‌نشینی دانشگاه بیرمنگام بر اثر تداوم اعتراضات دانشجویان مسلمان و به رغم حمایت «دیوید کامرون»، نخست وزیر انگلیس و اداره آموزش عالی این کشور از تصمیم این دانشگاه در ممنوعیت استفاده از برقع صورت گرفت.

به دنبال تصمیم دانشگاه مرکزی بیرمنگام مبنی بر ممنوعیت استفاده از برقع در این دانشگاه، ‌گروهی از زنان مسلمان، این ممنوعیت را نامتناسب و غیرمنصفانه خوانده و از مسئولان دانشگاه خواستند دلیل این تصمیم را بازگو کنند.

متعاقب آن، دانشگاه بیرمنگام در صفحه رسمی خود در فیسبوک اعلام کرد: این دانشگاه سیاست‌هایی را اتخاذ خواهد کرد که از این پس دانشجویان بتوانند پوشش‌هایی را که منعکس کننده فرهنگ و ارزش‌های آنهاست به تن کنند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، این دانشگاه که مشتمل بر چندین دانشکده است به آموزش بیش از 9000 دانشجوی 16 تا 19 ساله و همچنین هزاران دانشجوی بالغ می‌پردازد.

دانشجویان معترض به طرح ممنوعیت برقع در این دانشگاه‌، طوماری را به امضا 8000 نفر رسانده و صدها دانشجو نیز برنامه‌ای برای برگزاری تظاهرات علیه این تصمیم تدارک دیدند.


تحصیل مسلمانان در انگلیس شرایط تحصیل مسلمانان در دانشگاههای خارجی تحصیل در انگلیس
اخبار روزنامه ها