رضایت دانشگاه های نیوزیلند از روند جذب دانشجویان خارجی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   10 مهر 1392-02 October 2013بازدید 805رضایت دانشگاه های نیوزیلند از روند جذب دانشجویان خارجی

نتایج یک مطالعه دولتی در نیوزیلند تایید کرد که دانشجویان خارجی مشغول به تحصیل در این کشور، 2.15 میلیارد دلار به اقتصاد نیوزیلند کمک کرده‌اند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ در گزارش کمیسیون دولتی نیوزیلند آمده است که در سال مالی گذشته حضور دانشجویان خارجی در دانشگاه‌های این کشور سودآور بوده به گونه‌ای که نسبت به سال 2008 میلادی، رشد سه درصدی داشته است.

«استون جویس»، وزیر اشتغال،‌ مهارت و آموزش عالی نیوزیلند نیز در این رابطه اظهار داشت: این نتیجه بسیار رضایت‌بخش است زیرا مُهر تاییدی بر افزایش ارزش آموزش بین‌المللی در کشور ما است.

در این گزارش در عین حال تاکید شد که این رشد آماری با وجود کاهش پذیرش دانشجویان بین‌المللی در دانشگاه‌های نیوزیلند به دلیل پیامدهای بحران مالی و زلزله این کشور در این مدت مشاهده شده است.

استون جویس تاکید کرد: دانشجویان بین‌المللی هم به لحاظ سود اقتصادی که به کشور ما می‌ر‌سانند و هم به عنوان سفرای نیوزیلند پس از اتمام تحصیلات و بازگشت به وطن خود برای ما ارزش بالایی دارند.

 به نقل از خبرگزاری شینهوا،‌ دولت نیوزیلند قصد دارد تا ارزش تحصیلات بین‌المللی را تا سال 2025 میلادی دو برابر کند.


دانشگاه های نیوزیلند تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند شرایط تحصیل در دانشگاه های نیوزیلند
اخبار روزنامه ها