اکثر دانش‌آموزان آمریکایی آمادگی ورود به کالج را ندارند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   14 مهر 1392-06 October 2013بازدید 419اکثر دانش‌آموزان آمریکایی آمادگی ورود به کالج را ندارند

بنابر گزارشی که هفته گذشته از سوی موسسه «College Board» منتشر شد، کمتر از نیمی از دانش‌آموزان آمریکایی پس از پایان دوره متوسطه به لحاظ سطح علمی آمادگی ورود به کالج‌ها را دارند.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در گزارش این موسسه آمده است کمتر از نیمی از دانش‌آموزان آمریکایی در «آزمون استعدادیابی تحصیلی» (SAT) موفق به کسب نمره قبولی شد‌ه‌اند و این بدان معنا است که تنها شمار اندکی از دانش‌آموزان در این کشور پس از اتمام تحصیلات متوسطه برای ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی آماده هستند.

در «آزمون استعدادیابی تحصیلی» از دانش‌آموزان آمریکایی، تنها 43 درصد از شرکت‌کنندگان موفق شدند نمره مبنا یعنی 1550 را از نمره کل که 2400 است، کسب کنند و این تعداد برابر با تعداد سال گذشته بوده است.

بنابر اعلام موسسه College Board، دانش‌آموزانی که این نمره را کسب می‌کنند از موفقیت بیشتری در کسب نمرات در سال اول دانشگاه و ثبات بیشتری در طول تحصیل در دوره آموزش عالی برخوردارند. در آزمون سال جاری میلادی (2013) نیز نمره میانگین دانش‌آموزان 1498 اعلام شده است.

به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتی‌ورلدنیوز، «دیوید کلمن»، رییس موسسه College Board می‌گوید: نتایج آزمون SAT نشان می‌دهد که ما باید در مقطع تحصیلات ابتدایی و متوسطه برای آماده کردن دانشجویان در دانشگاه‌ها و مشاغل مربوط با رشته‌های دانشگاهی، فعالیت‌های بیشتری انجام دهیم و لذا در این موسسه خواستار اقدامی جدی در این رابطه هستیم.

منتقدان «آزمون‌های استاندارد» ضمن مخالفت با این آزمون‌ها معتقدند که این مجموعه از امتحانات برای سنجش سطح علمی دانش‌آموزان خانواده‌های کم‌درآمد ناعادلانه هستند. بسیاری از این دانش‌آموزان گله‌مند هستند که در مقایسه با همتایان خود که از تمکن مالی خوبی بهره‌مند هستند به کلاس‌های آموزشی سطح بالا و امکانات آزمونی مناسب، دسترسی کافی ندارند.

گزارش موسسه College Board نیز خود موید این ادعا است. چرا که دانش‌آموزان خانواده‌هایی که سالانه کمتر از 20 هزار دلار درآمد دارند در آزمون SAT به طور میانگین نمره 1326 را کسب کرده‌اند که پایین‌تر از نمره میانگین است. از سوی دیگر میانگین نمرات دانش‌آموزانی که خانواده‌های آنها سالانه بیش از 100 هزار دلار درآمد دارند، 1619 است.شرایط تحصیل در کالج آمریکا تحصیل در کالج آمریکا شرایط ورود به کالج امریکا
اخبار روزنامه ها