هدفگیری برای رشد تعاملات بین دانشگاهی در دانشگاه های پاکستان

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   20 مهر 1392-12 October 2013بازدید 508هدفگیری برای رشد تعاملات بین دانشگاهی در دانشگاه های پاکستان


 اعضای حاضر در اجلاس مشترک «کنسرسیوم بین دانشگاهی» پاکستان تاکید کردند که همکاری‌های بین دانشگاهی در داخل و خارج این کشور می‌تواند در بهبود وضعیت علوم اجتماعی در پاکستان بسیار موثر باشد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ این اجلاس با همکاری مشترک «کنسرسیوم بین دانشگاهی برای ترویج و پیشبرد علوم انسانی،‌ اجتماعی و هنر (IUCPSS)» و دانش‌آموختگان «دانشگاه اسلامی بهاولپور» برگزار شد.

«جاوید لغاری»، کارشناس برجسته امور آموزش عالی پاکستان طی سخنرانی خود در این همایش، استقرار و فعالیت‌های «کنسرسیوم بین دانشگاهی»‌ را برای برداشتن گام‌های استوار در راه بهبود وضعیت علوم اجتماعی در این کشور بسیار جدی قلمداد کرده و بر تلاش‌های مشترک برای تزریق روحیه اجتماعی و مسئولیت شهروندی میان دانشگاه‌های پاکستانی تاکید کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی یونیورسیتیزنیوز، «مختار احمد»،‌ مدیر کل کمیسیون آموزش عالی پاکستان گفت: کمیسیون آموزش عالی نیز ماموریت یافته تا علوم اجتماعی را در پاکستان ترویج دهد و در این راه 30 درصد بورسیه به دانشجویان بومی و خارجی در رشته‌های علوم اجتماعی، هنر و علوم انسانی تعلق گرفته است.

استاد «محمد نظام‌الدین»، عضو کنسرسیوم بین دانشگاهی و نایب رییس دانشگاه «گجرات» نیز بر همکاری نزدیک دانشگاهی، سیاستگذاران و جامعه مدنی و انجام تلاش‌های مشترک برای فایق آمدن بر مشکلات مختلف اجتماعی – اقتصادی که مردم با آن مواجه هستند، تاکید کرد.


تحصیل در خارج دانشگاه های پاکستان دانشگاه های پاکستان رشد تعاملات بین دانشگاهی
اخبار روزنامه ها