اصلاح آموزش بین‌الملل و تسهیل صدور ویزای تحصیلی به گفته کریستوفر پاین

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دانشگاه خارجیارسال شده در   21 مهر 1392-13 October 2013بازدید 541اصلاح آموزش بین‌الملل و تسهیل صدور ویزای تحصیلی به گفته کریستوفر پاین

«کریستوفر پاین»، وزیر جدید آموزش استرالیا اصلاح سیستم آموزش بین‌المللی در این کشور و تسهیل در روند صدور ویزای دانشجویی را از اولویت‌های نخست خود عنوان کرد.

به گزارش پرتال دانشگاهی به نقل از سرویس «دانشگاهی» خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،‌ «کریستوفر پاین»، وزیر جدید آموزش استرالیا در نخسین مصاحبه‌اش اولویت‌های اصلی خود را اصلاح آموزش بین‌الملل، کاهش سلسله مراتب اداری و بازنگری در سیستم دائما طلبکارانه عنوان کرد.

وی گفت: وضعیت آموزش بین‌المللی به زودی اصلاح خواهد شد. من قصد دارم در شیوه‌هایی که دولت قبلی در مورد اشتغال فارغ‌التحصیلان و روال صدور ویزای دانشجویی اعمال می‌کرد، تجدید نظر کنم.

پاین افزود: دولت قبلی برای شکستن یک فندق کوچک از یک پتک بزرگ و سنگین استفاده کرد و با این کار صدمات جبران ناپذیری به اعتبار بین‌المللی آموزشی ما وارد ساخت. آنها درباره روند صدور ویزاهای دانشجویی و حقوق کار فارغ‌التحصیلان نیز تصمیمات نادرستی گرفتند. این تصمیمات به دلیل عدم شناخت نبود بلکه دلیل آن این بود که آنها نمی‌خواستند با استدلال‌های سیاسی خود در صدور 457 ویزا مداخله کنند اما من قصد دارم این نقض را جبران کنم.

به گزارش ایسنا به نقل از سایت اینترنتی استرالین، پاین کاهش بار نظارتی بر دانشگاه‌ها را از اولویت‌های دیگر خود عنوان کرد و اظهار داشت که قصد دارد بیش از دولت قبلی در این زمینه اقدام کند.

وی همچنین افزود که افزایش شهریه‌ها که جزو برنامه‌های دولت قبلی بود در حال حاضر از اولویت‌های وی خارج شده است.


اصلاح آموزش بین‌الملل صدور ویزای تحصیل شرایط صدور ویزای تحصیل
اخبار روزنامه ها