پذيرش دانشجوي دکتري پژوهش محور در پژوهشگاهها از امسال

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   02 خرداد 1390-23 May 2011بازدید 7054


معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم، تحقيقات و فناوري گفت: پژوهشگاه‌ها بايد پژوهش محور باشند در اين راستا در سال جاري پژوهشگاه‌هاي کشور اقدام به پذيرش دانشجوي دکترا در دوره‌هاي پژوهش محور خواهند کرد.
به گزارش خبرنگار مهر، دکتر محمد مهدي‌نژاد امروز يکشنبه در مراسم افتتاح مرکز ملي موش تراريخت با تاکيد بر آنکه براي کسب فناوري‌هاي نرم، سخت و يا ترکيبي چند روش وجود دارد، خاطرنشان کرد: تحقيقات درون‌زا، مهندسي معکوس، انتقال فناوري خريد فناوري از جمله روش‌هاي کسب دانش فني است که اين روش‌ها در حال حاضر در کشور اجرايي مي شود.
معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم با اشاره به راه‌اندازي مرکز ملي موش تراريخت، اظهار داشت: راه اندازي اين مرکز از طريق همکاري‌هاي بين‌المللي اجرايي شده است که در اين همکاري‌ها بايد اطلاعات، دانش فني، استانداردها و تجهيزات و امکانات نيز وارد کشور شود تا اين امر مقدمه‌اي باشد براي برداشتن گامهاي بعدي.
وي با اشاره به الزامات پيشرفت تحقيقات و فناوري در کشور اضافه کرد: مهمترين الزامات پيشرفت در حوزه علمي هدفمندي و رهبري صحيح بخش علمي و پژوهشي کشور است که در اين راستا نقشه جامع علمي کشور ابزاري براي تحقق رهبري صحيح در حوزه عملي کشور است.
مهدي‌نژاد همچنين وجود نيروهاي متخصص و با انگيزه، استفاده از تجهيزات و امکانات موجود در کشور، تدوين قوانين و مقررات را از ديگر الزامات در اين حوزه نام برد و يادآور شد: پژوهشگاه‌ها نيز با تدوين برنامه هاي هدفمند مي‌توانند به تحقق علمي کشور کمک کنند.
معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم با تاکيد بر اينکه پژوهشگاه‌ها در اين راستا بايد ماموريت محور و محصول محور باشند، ادامه داد: علاوه بر اين پژوهشگاه‌ها بايد نسبت به توسعه دوره‌هاي پژوهش محور اقدام کنند که در اين راستا در سال جاري 30 دانشجوي دکتري در دوره‌هاي پژوهش محور در پژوهشگاه‌ها پذيرش خواهند شد که اساس کار آنها تامين نيازهاي کشور است.
مهدي نژاد همچنين به اجراي پروژه‌ها و همکاري هاي مشترک با ساير کشورهاي دنيا اشاره کرد و گفت: اين ارتباطات بايد گسترده شود به گونه‌اي که پژوهشگاه‌ها محل رفت و آمد دانشمندان تراز اول دنيا باشد
وي همچنين به اهميت زيست فناوري در حوزه‌هاي سلامت و پيشگيري و درمان، توليد دارو و کشاورزي اشاره کرد و ادامه داد: با توجه به اين اهميت در نقشه جامع علمي کشور جزو اولويت‌هاي اول مطرح شده است ضمن آنکه در شوراي عالي علوم، تحقيقات و فناوري نيز در جهت تهيه اسناد به روز در اين حوزه نيز تلاش مي‌شود.
معاون پژوهش و فناوري وزارت علوم همچنين به اختصاص بودجه‌ و اعتبارات در اين حوزه اشاره و خاطرنشان کرد: در بودجه سال جاري اعتباراتي که به اين حوزه اختصاص مي يابد در راستاي مصوبات نقشه جامع علمي کشور و شوراي عطف است.

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها