پذیرش 850 نفر در مرحله دوم کنکور دکتری دانشگاه تهران

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   08 امرداد 1390-30 July 2011بازدید 4634پذیرش 850 نفر در مرحله دوم کنکور دکتری دانشگاه تهران

معاون آموزشی دانشگاه تهران با اعلام آخرین وضعیت مرحله دوم پذیرش دکتری در این دانشگاه، گفت: مصاحبه از پذیرفته شدگان مرحله نخست کنکور دکتری در تمام گروهها و دانشکده های این دانشگاه به اتمام رسیده و تا پایان هفته اسامی پذیرفته شدگان به سازمان سنجش اعلام می شود.

سید مهدی قمصری در گفتگو با خبرنگار مهر، اظهار داشت: مصاحبه از پذیرفته شدگان مرحله نخست کنکور دکتری اواخر تیرماه به اتمام رسید و اسامی داوطلبان به تدریج به اداره کل خدمات آموزشی دانشگاه تهران اعلام می شود و پس از آن نتایج در اختیار سازمان سنجش قرار می گیرد.

وی با اشاره به ظرفیت پذیرش دکتری در سال تحصیلی جدید، اضافه کرد: حداکثر ظرفیتی که گروهها و دانشکده های دانشگاه تهران به سازمان سنجش برای پذیرش دانشجوی دکتری اعلام کرده اند، حدود 850 نفر است.

قمصری با تاکید بر اینکه مرحله اعلام نتایج از سوی دانشگاه تهران به سازمان سنجش زمان زیادی نیاز ندارد، اضافه کرد: برخی دانشکده ها و گروهها اواخر تیرماه مرحله مصاحبه را به اتمام رسانده اند و ما منتظریم این گروهها پس از بررسی سوابق و مقالات، نتایج را تا آخر هفته جاری به اداره کل خدمات آموزشی اعلام کنند و پس از آن دانشگاه تهران تصمیم دارد نتایج تمام گروهها و دانشکده ها را یکجا به سازمان سنجش بدهد.

معاون دانشگاه تهران، به وضعیت غایبان مرحله دوم کنکور دکتری اشاره کرد و افزود: تعداد غایبان در مرحله دوم هر چند چشمگیر نبود اما به عنوان مثال از لیست 33 نفره رشته جراحی دامپزشکی تنها 6 نفر برای شرکت در مرحله دوم کنکور دکتری به دانشگاه مراجعه کرده بودند.

وی خاطرنشان کرد: تعداد غایبان در برخی رشته ها کمتر و در رشته های دیگر بیشتر بود، با این حال این روند همانند سالهای گذشته بود و تغییر چشمگیری نداشت.

قمصری همچنین در خصوص پذیرش داوطلبان در دانشگاه تهران، گفت: بنای دانشگاه تهران یک جدول سازماندهی شده بود که به دانشکده ها و گروهها ارسال شد تا براساس آن هر داوطلب که نمره 50 از 100 را بگیرد دانشجوی دکتری دانشگاه تهران محسوب شود و البته این مورد را باید به قالب ثابتی که بر اساس آن مدارک و سوابق داوطلبان بررسی می شود، اضافه کرد.

معاون آموزشی دانشگاه تهران، تاکید کرد: در پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه تهران، اساس بر دریافت نمره بالاتر میان گروه های آموزشی است.


پذیرش 850 نفر مرحله دوم کنکور دکتری دانشگاه تهران

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها