راه اندازی شبکه علمی بین المللی و افزایش ظرفیت پذیرش دکتری پژوهشی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   22 آذر 1390-13 December 2011بازدید 3921
راه اندازی شبکه علمی بین المللی و افزایش ظرفیت پذیرش دکتری پژوهشی


وزیر علوم از فراهم کردن مقدمات ایجاد شبکه علمی بین المللی خبر داد و گفت: کشورهایی که نگاهشان در همه موارد تبعیض آمیز است در بعد علمی نیز با تبعیض نگاه می کنند چون آنها علم را به عنوان ابزاری برای سلطه می خواهند و از فناوریشان نیز برای دیکته کردن مقاصدشان استفاده می کنند.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر، کامران دانشجو امروز در آیین گشایش دوازدهمین نمایشگاه پژوهش و فناوری در محل نمایشگاه بین المللی،  افزود: شبکه دانشمندان جهان اسلام را تأسیس کرده ایم تا بانوان بتوانند در مسیر پژوهش و تحقیقات با یکدیگر تبادل نظر داشته باشند و همانطور که در تمام طول تاریخ تأثیر خود را به رخ تمام آزادگان کشیده اند در مسیر علمی نیز این تأثیر را داشته باشند.

وی سهم ایران از تولیدات علمی دنیا را 1.2 اعلام کرد و گفت: بخش خیلی کمی از این تولیدات علمی به محصول و فناوری های مورد نیاز تبدیل شده است سیاست وزارت علوم این است که این بخش کوچک را به 90 درصد برساند.

وزیر علوم در تشریح رسالت وزارت علوم در ارتباط با تبدیل به ایده به پدیده و تبدیل علم به ثروت، گفت: تحقیقات دانشگاهی و مراکز پژوهشی را باید در مسیر نیازهای کشور قرار دهیم تا مشکلی از مملکت را برطرف کند و این تحقیقات در صحنه کاربرد، مشتری و کارفرما داشته باشد.

وی یکی از مهمترین وظایف دبیرخانه شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری را تشخیص اولویت های علم و فناوری دانست و گفت: وزارت علوم نقش هدفمند کردن فعالیت های پژوهشی در کشور را ایفا می کند و در مسیر تبدیل ایده به پدیده و علم به ثروت قدم بر می دارد.

دانشجو گفت: ضمن عرج نهادن به تحقیقات بنیادی که زمینه تحقیقات کاربردی است، نگاهمان به حوزه کاربرد است به نحوی که برای اعضای هیئت علمی و دانشجویان مسیر را تعیین می کند تا نگاهشان به حل مشکلات حوزه کاربرد باشد.

وی ایجاد دوره های دکتری پژوهش محور را از اساسی ترین گام های وزارت علوم در کابینه دهم دانست و گفت: همه پژوهشگاه ها و مراکز پژوهشی چه آنها که وابسته به وزارت علوم هستند و چه آنها که وابسته به بقیه دستگاه ها هستند را در صورتی که توانمند باشد برای پذیرش دانشجوی پژوهش محور مجوز می دهیم و در آینده ظرفیت پذیرش دکتری پژوهش محور را افزایش می دهیم.

وزیر علوم افزود: حدود 100 میلیارد تومان عقد قرارداد بر اساس قراردادهایی که با مجموعه های متفاوت داشته ایم صورت گرفته است.راه اندازی شبکه علمی بین المللی افزایش ظرفیت پذیرش دکتری پژوهشی

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها