آیا ازمون نیمه متمرکز دکتری حذف می شود؟

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   22 آبان 1391-12 November 2012بازدید 4143

حذف آزمون نيمه متمرکز دکتریمعاون آموزشی وزير علوم: آزمون نيمه متمرکز دکتری حذف نمی شود


معاون آموزشي وزارت علوم در پي ارسال نامه جمعي از اعضاي هيات علمي فعال در حوزه‌هاي آموزشي و پژوهشي دوره‌هاي تحصيلات تکميلي دانشگاه‌ها براي اصلاح نحوه برگزاري آزمون دکتري، گفت: بعيد مي‌دانم در جهت حذف آزمون نيمه متمرکز دکتري و بازگشت مجدد به نحوه قبلي آزمون دکتري تصميمي اتخاذ شود، اما به هر حال در اين بحث مسوولان وقت بايد تصميم بگيرند و پاسخگو باشند.

دکتر حسين نادري‌منش در گفت‌وگو با خبرنگار «دانشگاهي» خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، با اشاره به برگزاري آزمون نيمه متمرکز دکتري طي 2 سال گذشته، گفت: پس از هر آزمون کميته‌اي تشکيل و بررسي‌ها و نظرسنجي‌هاي لازم از دانشجويان و اساتيد انجام مي‌گيرد که در اين زمينه از آزمون نيمه متمرکز دکتري نيز نظرسنجي به عمل آمد که نتايج آن در آزمون بعدي دکتري لحاظ خواهد شد.

وی در خصوص وزن برگزاري مراحل کتبي و مصاحبه آزمون نيمه متمرکز دکتري، گفت: در حال حاضر وزن آزمون مصاحبه بيش از کتبي است و در اين بحث نظرهاي مختلفي مطرح است. به گونه‌اي که داوطلبان خواستار افزايش وزن آزمون کتبي و از سوي ديگر اساتيد خواستار افزايش سهم مرحله مصاحبه براي پذيرش داوطلبان هستند.

نادري‌منش ادامه داد: نظراتي نيز در زمينه سهم برابر دو مرحله مصاحبه و کتبي آزمون دکتري مطرح شده است که در نهايت تصميمات لازم اتخاذ خواهد شد.

به گزارش خبرنگار ايسنا، جمعي از اعضاي هيات علمي فعال دوره‌هاي تحصيلات تکميلي دانشگاه‌ها براي اصلاح آزمون دکتري پيشنهاداتي را به سازمان سنجش ارسال کرده‌اند که در پيشنهاد اول بحث بازگشت نحوه برگزاري آزمون دکتري به روش سابق و پذيرش دانشجو صرفا از طريق دانشگاه‌هاي پذيرنده عنوان شده است. پيشنهاد ديگري مطرح شده است مبني بر اينکه آزمون سازمان سنجش صرفا شامل مواد آزمون عمومي در دوره کارشناسي باشد و سازمان سنجش به دروس اختصاصي دوره‌ کارشناسي ارشد ورود پيدا نکند، چرا که دوره‌هاي کارشناسي ارشد، دوره‌هاي پژوهشي است و در اين ميان وظيفه سازمان سنجش، برگزاري آزمون در اين حوزه نيست. به عبارت ديگر پيشنهاد اين است که حداکثر 25 درصد وزن نهايي نمره مربوط به آزمون سازمان سنجش و 75 درصد مابقي به دانشگاه‌ها واگذار شود.
حذف آزمون نیمه متمرکز دکتری آزمون نيمه متمرکز دکتری حذف نمی شود

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها