آزمون دکتری امسال تخصصی تر می شود

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   26 آبان 1391-16 November 2012بازدید 4192آزمون دکتری امسال تخصصی تر می شود

دلایل تغییر وزن آزمون دکتری، حذف کنکور در 3 دانشگاه شهریه ای، سرنوشت دانشجویان بورسیه و تأثیر سوابق تحصیلی در کنکور 93 از مهمترین سخنان امروز وزیر علوم در جمع خبرنگاران بود.

به گزارش پرتال دانشگاهي کشور و به نقل از مهر،‌ کامران دانشجو امروز در حاشیه همایش روسای دانشگاههای کشور در پاسخ به پرسش مهر در خصوص تغییر وزن آزمون دکتری 92 و کاهش اعتراضات داوطلبان این آزمون،‌ اظهار داشت: 50 - 50 شدن آزمون دکتری 92 خواست داوطلبان کنکور دکتری است و اعمال این وزن در کنکور دکتری که 18 اسفندماه امسال برگزار خواهد شد، قطعی است.

وی تاکید کرد که تغییر این وزن هیچ مشکلی برای داوطلبان دکتری سال 92 ایجاد نمی کند و حتی 75 درصد داوطلبان تاکید داشتند که این تغییر وزن صورت گیرد زیرا دانشگاهها به گفته داوطلبان در مصاحبه دکتری دانشجویان خود را پذیرش می کردند و یا به قدری به داوطلبان نمره مصاحبه را کم می دادند که داوطلب امکان قبولی نداشته باشد.

به گفته وزیر علوم،‌ آزمون دکتری 92 تخصصی تر برگزار خواهد شد که این اقدام به علت افزایش وزن آزمون کتبی صورت می گیرد.

وی همچنین در پاسخ به پرسش خبرنگاری در خصوص مشکلات ارزی دانشجویان بورسیه گفت: تمام دانشجویان بورسیه کاردانی و کارشناسی می توانند به داخل کشور برگردند و در مقاطع تحصیلات تکمیلی هم دانشجویان ایرانی می توانند به واحدهای بین الملل دانشگاههای هم تراز با دانشگاههای خارج از کشور که در آن تحصیل می کنند،‌ برگردند.

وزیر علوم در ادامه در خصوص تجمیع دانشگاههای کوچک اظهار داشت: در مرحله نخست دانشگاههای غیردولتی را ترغیب کردیم که با هم تجمیع شوند که در کیفیت این دانشگاهها و کاهش هزینه ها تاثیر زیادی دارد. همه دانشگاههای بزرگ و مادر می توانند پردیس اقماری داشته باشند و از تاسیس این پردیسها در سایر شهرها با برند دانشگاه مادر استقبال خواهیم کرد.

دانشجو در پاسخ به سوال خبرنگار دیگری در خصوص پذیرش خارج از آزمون دانشجوی دکتری توسط برخی دانشگاهها، تصریح کرد: مدرک این دانشجویان بی اعتبار و با دانشگاههای خاطی برخورد می شود.

این مقام مسئول در پاسخ به پرسش مهر در خصوص قطع دسترسی به منابع علمی توسط دانشگاهها به علت مسائل ارزی موجود در کشور اظهار داشت: باید در دانشگاه خود را با واقعیتها تنظیم کنیم، با این حال تلاش می کنیم کمترین مسئله برای دانشگاهها به وجود آید.

دانشجو تاکید کرد: به دنبال ایجاد شبکه مشترکی برای دانشگاهها هستیم تا از منابع علمی یکدیگر به صورت مشترک استفاده کنند و در این زمینه تلاش خواهیم کرد در عرصه علمی و پژوهشی مشکلی برای دانشگاهها ایجاد نشود.

دانشجو همچنین در خصوص وضعیت حذف کنکور در سال 93 اظهار داشت: تاثیر سوابق تحصیلی در دوران دبیرستان برای پذیرش در سال 93 به مراتب بیش از سالهای گذشته خواهد شد.

وی ادامه داد: در صورتیکه قرار باشد قانون مصوب سال 86 در خصوص حذف کنکور اعمال شود پس کنکور در سال 93 حذف خواهد شد.

وزیر علوم تاکید کرد که 3 هزار رشته محل در دانشگاههای پیام نور،‌ آزاد و غیردولتی حذف خواهند شد.

 

 


آزمون دکتری تخصصی

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

اعلام زمان مصاحبه متاخرین آزمون دکتری دانشگاه آزاد

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

اخبار روزنامه ها