توصیه های مسئولان سازمان سنجش به افراد مجاز انتخاب رشته دکتری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / دکتریارسال شده در   31 فروردین 1392-20 April 2013بازدید 2869

توصیه های مسئولان سازمان سنجش به افراد مجاز انتخاب رشته دکتری

پرتال دانشگاهی به نقل از ˈحسین توکلیˈ روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار فرهنگی ایرنا اظهار داشت: انتقال، مهمانی و تغییر رشته در دوره های دکتری امکان پذیر نبوده و در حیطه وظایف سازمان سنجش نیست از همین رو داوطلبان باید رشته های مورد نظر خود را به دقت انتخاب کنند.

وی تاکید کرد: پذیرفته شدگان نهایی آزمون ورودی دکتری سال 1392 چه در دوره های روزانه و چه در دوره های نوبت دوم، پیام نور، غیرانتفاعی و پردیس خودگردان، مجاز به ثبت نام و شرکت در آزمون ورودی دکتری سال 1393 نخواهند بود از همین رو داوطلبان ضرورت دارد رشته های موردعلاقه خود را با حساسیت و توجه به این موضوع انتخاب کنند.

توکلی با یادآوری این که مهلت انتخاب رشته داوطلبان مجاز برای انتخاب رشته آزمون دکتری 92 تا پایان روز دوشنبه، دوم اردیبهشت ماه است، گفت: داوطلبان لازم است قبل از تکمیل فرم انتخاب رشته الکترونیکی، اطلاعیه سازمان سنجش درباره اصلاحات و تغییرات صورت گرفته در کدرشته محل های آزمون دکتری 92 را به دقت مطالعه کنند و با توجه به این اطلاعیه و همچنین دفترچه راهنمای انتخاب رشته، فهرست رشته محل های مورد علاقه خود را استخراج کنند.

براساس اطلاعیه اخیر سازمان سنجش، تعداد 250 کدرشته محل جدید به انتخاب های داوطلبان مجاز آزمون دکتری 92 اضافه شده و پاره ای اصلاحات در برخی رشته محل های مندرج در دفترچه راهنما صورت گرفته است.

سخنگوی سازمان سنجش با بیان اینکه مدت زمان پیش بینی شده برای تکمیل فرم انتخاب رشته الکترونیکی آزمون دکتری، 30 دقیقه است، از داوطلبان خواست که قبل از انتخاب رشته در اینترنت، کدرشته محل های خود را به ترتیب علاقه مرتب کرده و سپس به پایگاه اینترنتی سازمان سنجش مراجعه کنند تا فرآیند انتخاب رشته در مدت زمان کمتر و با خطای کمتری طی شود.

به گفته وی داوطلبان حداکثر می توانند 50 کدرشته محل از کدرشته محلهای رشته امتحانی خود از دوره های مجاز انتخاب کرده و در فرم انتخاب رشته الکترونیکی به ثبت برسانند.

توکلی ارائه کد پیگیری 16 رقمی سیستم اینترنتی به داوطلبان را نشانه پایان فرآیند انتخاب رشته عنوان کرد و گفت: در صورتی که داوطلب به هر دلیل موفق به دریافت کد پیگیری 16 رقمی نشود، باید فرآیند انتخاب رشته را مجددا از ابتدا تکرار کند.

وی تصریح کرد که کد رشته محل های انتخابی مندرج در فرم انتخاب رشته الکترونیکی پس از تکمیل و تایید نهایی به هیچ عنوان قابل تغییر یا تعویض نخواهد بود.

پس از انتخاب رشته، فهرست اسامی معرفی شدگان تا چند برابر ظرفیت در اوایل نیمه دوم اردیبهشت ماه 1392به منظور شرکت در مصاحبه دوره دکتری دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی بر روی پایگاه اینترنتی سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.


دکتری هشدار به داوطلبان کنکور دکتری دکتری92 دکترا92

اعلام شرایط ثبت تقاضای وام ویژه دکتری

اعلام آخرین تغییرات رشته های امتحانی آزمون دکتری ۹۶

زمان برگزاری کنکور ۹۶ اعلام شد/ ثبت کنکور دکتری از ۱۶ آذر آغاز شد

تعیین تکلیف شیوه پذیرش دانشجوی دکتری دولتی و آزاد در آبان ماه اعلام میشود

شرایط پرداخت وام ویژه دکتری/ وام شامل شاغلان نمی‌شود

پذیرش دانشجوی دکتری دانشگاه آزاد در کمیسیون آموزش مجلس بررسی شد

فیلم های آموزشی کنکور ارشد و دکتری

اعلام آخرین تصمیمات ۲ وزارتخانه درباره رشته روانشناسی بالینی

امکان ثبت درخواست غایبان مصاحبه دکتری دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شد

دوره آمادگی کنکور دکتری 96 در خانه مدیریت با دکتر یگانه

اعلام نتایج آزمون دکتری گروه پزشکی / آغاز ثبت نام از ۱۷ مهرماه

جمعه – 7 آبان ماه : همایش رایگان موفقیت در کنکور دکتری مهندسی صنایع

10 تا 30 درصد تخفیف زمانی ویژه ثبت نام کلاسهای آمادگی آزمون دکتری- موسسه پژوهش

ثبت نام کلاس های آمادگی کنکور دکتری خانه مدیریت

گرایش های رشته دکتری مهندسی هسته ای حذف نشد

اخبار روزنامه ها