فراخوان جذب و بورس اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / بورسیهارسال شده در   21 آذر 1391-11 December 2012بازدید 2437
فراخوان جذب و بورس اعضای هیات علمی در دانشگاه آزاد


پرتال دانشگاهی به نقل از به گزارش ایرنا براساس اعلام روز سه شنبه دانشگاه آزاد اسلامی،ˈحسین بلندیˈ افزود: متقاضیان جذب و اخذ بورس در دانشگاه آزاد اسلامی برای اطلاع از نیازهای واحدهای دانشگاهی می توانند تا 20 دی ماه 91 به پایگاه اینترنتی جذب اعضای هیات علمی به نشانی www.jazb.iau.ir مراجعه و نسبت به ثبت نام و ارسال مدارک اقدام کنند.

وی خاطرنشان کرد: فرآیند تحلیل و بررسی فراخوان جذب و بورس از اول مرداد ماه 91 با جمع آوری اطلاعات واحدها آغاز شد و با اعمال شاخص هایی نظیر نسبت استاد به دانشجو در واحد، استان و کشور، رشته های با متقاضی بالا بر اساس آمار مرکز آزمون و جذب دانشجو و طرح جامع آموزشی مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت.

بلندی تصریح کرد که پس از بررسی و تایید در شورای مدیران حوزه معاونت آموزشی و شوراهای مرکزی جذب و بورس با کسب مجوزهای لازم از رئیس دانشگاه آزاد اسلامی در چهار دسته گروه های تخصصی 800 نفر جذب و 200 نفر بورس، گروه های پزشکی 173 نفر جذب و 43 نفر بورس، درس معارف اسلامی 200 نفر جذب و دیگردرس های عمومی 100 نفر جذب و 250 نفر سهمیه ارتقای مربیان آماده انتشار است.

وی در خصوص امتیاز این فراخوان توضیح داد: در فراخوان های قبلی، جذب هیات علمی بر اساس اعلام نیاز واحدها و مراکز آموزشی بوده است در حالیکه در این فراخوان علاوه بر اینکه اعلام نیازها بر اساس نیاز به جذب هیات علمی در واحدهای دانشگاهی، استان و کشور مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفته، رشته های پرطرفدار بر اساس آمار مرکز آزمون و آمار جذب دانشجو و طرح جامع آموزشی نیز مورد توجه قرار گرفته است.

بلندی اذعان داشت: از سوی دیگر در این فراخوان به جای اینکه هیات علمی برای یک واحد مشخص جذب شود، هیات علمی برای استان، با اولویت واحد مشخص شده جذب می شود.

معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی در خصوص شرایط جذب اعضای هیات علمی در این دانشگاه اظهار داشت: افرادی که به عنوان عضو هیات علمی جذب می شوند باید مدرک دوره دکتری تخصصی داشته باشند و افرادی که متقاضی بورس هستند باید دانشجوی دکتری بوده و حتی الامکان آزمون جامع خود را گذرانده باشند و اولویت با افرادی است که از پیشنهاد دکتری خود دفاع کرده اند.بورس اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد فراخوان بورس
اخبار روزنامه ها