ابلاغ آیین‌‌نامه حمایت از پایان‌نامه‌‌های دانشجویی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   22 بهمن 1389-11 February 2011بازدید 1839


ابلاغ آیین‌‌نامه حمایت از پایان‌نامه‌‌های دانشجویی

آیین‌نامه‌ حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی با محورها و اولویت‌های مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی، مطالعات زنان و خانواده، مطالعات دینی و اعتقادی و مطالعات جهان اسلام و بین‌الملل ابلاغ شد.

دكتر آدمی، مدیركل دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه‌ریزی اجتماعی وزارت علوم در گفت‌وگو با ایسنا، ضمن اشاره به تدوین این آیین‌نامه در ماه گذشته، اعلام كرد: با توجه به اهمیت و نقش دانشگاه‌ها و موسسات وابسته به وزارت علوم در روند رشد و توسعه علمی و پژوهشی، دفتر مطالعات فرهنگی و برنامه‌ریزی اجتماعی این وزارتخانه به منظور هدایت و استفاده از توان و نیروی متخصص و با استناد به چشم‌انداز معاونت فرهنگی، راهبرد حمایت از پایان‌نامه‌های دانشجویی مرتبط با اولویت‌های پژوهشی این دفتر را در قالب آیین‌نامه حمایتی تهیه و به دانشگاه‌های كشور ابلاغ شد.

وی با اشاره به اهداف این آیین‌نامه اظهاركرد: بهره‌مندی از توانمندی‌های علمی دانشجویان، در حوزه فرهنگی و اجتماعی به منظور تحقق اهداف دانشگاه تمدن‌ساز اسلامی ـ ایرانی، هدایت نظام‌مند پایان‌نامه‌های تحصیلات تكمیلی در جهت اولویت‌های فرهنگی و اجتماعی كشور، ایجاد انگیزه در دانشجویان و حمایت از ایده‌های خلاقانه در زمینه فرهنگی اجتماعی، رصد تحولات فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌های كشور و تامین بخشی از نیازهای پژوهشی معاونت فرهنگی وزارتخانه از جمله اهداف این آیین‌نامه به شمار می‌آید.

مدیركل دفتر مطالعات فرهنگی با بیان این ‌كه تمامی دانشجویان شاغل به تحصیل در مقاطع تحصیلات تكمیلی می‌توانند از تسهیلات این آیین‌نامه برخوردار شوند، تصریح كرد: موضوع پایان‌نامه باید منطبق با اولویت‌ها و نیازهای پژوهشی دفتر مطالعات فرهنگی و دارای ماهیت كاربردی، راهبردی و برنامه‌ریزی باشد و قابلیت تبدیل به كتاب مورد حمایت ویژه دفتر را نیز داشته باشد.

وی با بیان این ‌كه پایان‌نامه‌ای مورد حمایت قرار می‌گیرد كه هنوز وارد مرحله اجرایی نشده باشد و یا حداكثر 6 ماه از تاریخ تصویب یا دفاع از آن در مراجع ذی‌ربط در دانشگاه نگذشته باشد، ادامه داد: نقش حمایت مالی از پایان‌نامه‌ها در مقاطع كارشناسی ارشد و دكتری، از سوی شورا تعیین و به عنوان پیوست به آیین‌نامه به دانشگاه‌ها ابلاغ خواهد شد.

آدمی با اشاره به مراحل پذیرش پایان‌نامه دانشجویی گفت: دانشجویان باید پیشنهاد نامه پایان‌نامه را به همراه تاییدیه تصویب آن در دانشگاه مربوطه و تكمیل برگ درخواست حمایت از پایان‌نامه برای شورای پژوهش این دفتر ارسال كنند و پس از بررسی اولیه موضوع پایان‌نامه و در صورت انطباق با اولویت‌های اعلام شده، وصول آن به دانشجو اعلام می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند جهت اطلاعات بیشتر به سایت دفتر مطالعات فرهنگی برنامه‌ریزی اجتماعی به نشانی  farhangi.msrt.ir مراجعه كنند.

 

جام‌جم
اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها