تدریس شکوه همسر‌داری همچنان بحث برانگیز

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   25 بهمن 1389-14 February 2011بازدید 1730


تدریس کتاب «شکوه همسر‌داری» به جای جمعیت و تنظیم خانواده در دانشگاه‌ها به مسئله‌ای تبدیل شده و هنوز اظهارنظرها در این باره ادامه دارد.

در تازه‌ترین اظهارنظرها غلامعلی افروز، نویسنده کتاب شکوه همسر‌داری، مجددا بحث تدریس این کتاب به جای جمعیت و تنظیم خانواده را مطرح کرد. وی که رئیس سازمان نظام مشاوره و روانشناسی کشور نیز هست اعلام کرد: کتاب روانشناسی ازدواج و شکوه همسر‌داری در آینده به جای واحد درسی جمعیت و تنظیم خانواده‌ تدریس می‌شود.

به گزارش ایسنا، افروز گفت: کتاب شکوه همسر‌داری براساس همکاری با وزارت علوم تدوین شده است.این سخنان در حالی مطرح می‌شودکه پیش‌تر قدیمی، مدیر‌کل امور آموزشی وزارت علوم گفته بود: «به هیچ عنوان بحث حذف تنظیم خانواده مطرح نیست».

در همین زمینه حسنی، مدیرکل دفتر گسترش آموزش‌عالی وزارت علوم نیز اعلام کرده بود: هر درسی که‌ بخواهد به‌عنوان درس دانشگاهی تدریس شود باید مصوبه شورای گسترش آموزش عالی را داشته باشد و تا‌کنون هیچ پیشنهادی در باره جایگزینی جمعیت و تنظیم خانواده به شورای گسترش ارائه نشده است.حتی علیرضا مصداقی‌نیا، معاون بهداشت وزارت بهداشت و درمان در واکنش به احتمال حذف این واحد درسی در دانشگاه‌ها اعلام کرد که این امر مخل سلامت خانواده خواهد بود.

بازنگری درس تنظیم خانواده

در عین حال مدیرکل دفتر سلامت خانواده و جمعیت از بازنگری درس جمعیت و تنظیم خانواده خبر داد.
به گفته محمد‌اسماعیل مطلق، در بازنگری درس جمعیت و تنظیم خانواده ، بر کنترل جمعیت تاکید نشده‌ و مبنای بحث، سلامت مادر و کودک است که نتیجه آن سلامت جامعه است.وی درباره بازنگری درس تنظیم خانواده توسط وزارت علوم به ایلنا گفت: حدود 2 ماه پیش نامه‌ای از شورای اسلامی - سیاسی دانشگاه ارسال و خواسته شد نظر وزارت بهداشت درباره این بازنگری ارائه شود.

مطلق با تاکید براینکه وزارت بهداشت مدت‌ها به‌دنبال بازنگری در این درس بود، اظهار کرد: متنی تهیه و تدوین و به وزارت علوم ارائه شد که با شرایط امروز جامعه بیشتر هماهنگ باشد و بتواند مبنای بازنگری این درس قرار گیرد.

بحث تدریس کتاب روانشناسی ازدواج و شکوه همسر‌داری در دانشگاه‌ها چندی پیش از سوی معاون آموزش و پژوهش مرکز امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری مطرح شد و اعلام این موضوع واکنش مسئولان وزارت علوم را به‌دنبال داشت و همگی آنان از چنین موضوعی اظهار بی‌‌اطلاعی کردند.

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها