آخرین آمار دانشجویان متقاضی انتقال‌ و مهمانی/ یک اشتباه در ارسال تقاضا

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   27 اردیبهشت 1390-17 May 2011بازدید 2062


آخرین آمار دانشجویان متقاضی انتقال‌ و مهمانی/ یک اشتباه در ارسال تقاضا

نزدیک 13 هزار دانشجو تا بیست و ششمین روز از مهلت ثبت الکترونیکی تقاضای انتقال و میهمانی اقدام به ثبت اینترنتی درخواست‌های خود از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل کرده‌اند.

نزدیک 13 هزار دانشجو تا بیست و ششمین روز از مهلت ثبت الکترونیکی تقاضای انتقال و میهمانی اقدام به ثبت اینترنتی درخواست‌های خود از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل کرده‌اند.

به گزارش خبرنگار مهر، دانشجویان متقاضی انتقال و مهمانی در ترم اول سال آینده فرصت دارند تا پایان اردیبهشت ماه درخواست‌های خود را از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل به نشانی  msrt.ir/sites/ddstu/default.aspx ثبت کنند.

آمار ثبت نام کنندگان در چهار روز نخست ثبت نام حدود 400 دانشجو بود. رسیدن آمار دانشجویان متقاضی نقل و انتقال به 12هزار و 670 نفر در روز بیست و ششم ثبت نام نشان‌دهنده سرعتی شدن روند ثبت درخواست‌های نقل و انتقال است. آمارهای سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل وزارت علوم حاکیست که نزدیک نیمی از ثبت‌نام‌کنندگان متقاضی انتقال هستند و بقیه خواستار مهمانی یا مهمانی دائم در دانشگاه دیگر شده‌اند.تا کنون 5 هزار و 42 دانشجو درخواست انتقال، 6 هزار و 397 دانشجو درخواست مهمانی و یک‌هزار و 228 دانشجو درخواست مهمانی دائم خود را به صورت اینترنتی ثبت کرده‌اند. دانشجویانی در میان متقاضیان انتقال و میهمانی هستند که به جای ورود به سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل اقدام به ثبت درخواست از طریق سامانه انتقال خارج کشور به داخل کرده‌اند.

تعداد دانشجویانی که به اشتباه درخواست انتقال و مهمانی‌شان را از طریق سامانه انتقال خارج کشور به داخل ثبت کرده‌اند تا کنون به 80 نفر رسیده است از این رو مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم به این افراد یادآور شد در فرصت 5 روزه باقیمانده تا پایان اردیبهشت ماه اقدام به ثبت الکترونیکی درخواستشان در سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان داخل کنند.

بر طبق این گزارش، دانشجویان متقاضی انتقال و مهمانی دیگر نیازی به درخواست حضوری از دانشگاه‌های مبدأ و مقصد ندارند. دانشجویان پس از ثبت اینترنتی درخواست‌های انتقال و مهمانی‌شان "کد رهگیری" دریافت می‌کنند که از طریق این کد رهگیری می‌توانند از نتیجه درخواست خود مطلع شوند.

دانشجویان حتماً باید وقتی وارد سامانه جامع خدمات آموزشی در سایت اداره کل امور دانشجویان می‌شوند کد رهگیری را دریافت کنند در غیر اینصورت ثبت‌نام‌شان کامل انجام نشده است.

دانشگاه‌های مبدأ و مقصد نتیجه بررسی خود را با درخواست‌های دانشجویان از طریق سامانه جامع خدمات آموزشی اعلام می‌کنند. دانشگاه‌ها تا 15خردادماه 90 نتایج بررسی‌های خود در خصوص درخواست‌های دانشجویان را از طریق همین سامانه اعلام می‌کنند.
به گزارش مهر، سامانه جامع خدمات آموزشی برای ثبت درخواست انتقال و مهمانی ویژه دانشجویان کاردانی و کارشناسی است. همچنین به گفته مدیرکل امور دانشجویان داخل وزارت علوم شرایط آئین نامه جدید نقل و انتقال و مهمانی مشمول دانشجویان ورودی 86 به بعد است.


آخرین آمار دانشجویان متقاضی انتقال‌ و مهمانی یک اشتباه ارسال تقاضا

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

اخبار روزنامه ها