50درصد دانشجویان کشور در 7 استان!

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   11 تیر 1390-02 July 2011بازدید 1411


سامانه ملی آمایش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا دو هفته آینده افتتاح می شود و این امکان را در اختیار مدیران ارزیابی و نظارت دانشگاهها قرار می دهد تا با تحلیل آماری آموزش عالی، وضعیت موجود را بسنجند.

به گزارش خبرنگار مهر، در سامانه ملی آمایش آموزش عالی که توسط وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تا دو هفته آینده افتتاح می شود، می توان بر اساس نوع دانشگاهها و دوره های تحصیلی آمار و اطلاعات آماری را دریافت کرد که تمام این اطلاعات آماری تا سطح رشته در این سامانه در اختیار مدیران دفاتر نظارت و ارزیابی دانشگاهها قرار می گیرد.

با افتتاح این سامانه، نه تنها می توان به تعداد دانشجویان و رشته های تحصیلی به تفکیک استان و بر اساس بومی یا غیربومی بودن دسترسی یافت بلکه اطلاعات مربوط به  تعداد دانشگاههای کشور و زیرنظامها در نقشه GIS این سامانه به صورت آنلاین قابل مشاهده است.

در سامانه آمایش آموزش عالی، اطلاعات و آماری که توسط دانشگاهها وارد می شود قابلیت تبدیل شدن به نقشه را به صورت آنلاین دارد.

در این سامانه هر چند می توان وضعیت موجود و مطلوب دانشگاهها و فاصله رسیدن به شاخص های وضعیت مطلوب را سنجید، اما شرایط مطلوب را می بایست خود دانشگاهها به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری پیشنهاد دهند و بر این امر نیز تاکید شده است.

در سامانه ملی آمایش آموزش عالی، تعداد دانشجو بر اساس نوع دانشگاهها مشخص شده است، برای مثال مشخص شده است که در دانشگاه آزاد اسلامی تعداد دانشجویان پسر بیشتر از دانشجویان دختر، در دانشگاه پیام نور تعداد دانشجویان دختر بیشتر از دانشجویان پسر و در دانشگاههای وزارت علوم، این تعداد تقریباً مساوی است.

همچنین، براساس اطلاعات فعلی این سامانه، 50 درصد کل دانشجویان کشور به ترتیب در تهران، اصفهان، خراسان رضوی، فارس، خوزستان، مازندران و آذربایجان شرقی قرار دارند.

کاربران این سامانه با دریافت یک رمز یک بار مصرف از طریق دفتر مدیر کل نظارت وارزیابی وزارت علوم تنها برای یک دقیقه می توانند با نرم افزاری که روی تلفن همراهشان نصب می شود، از این سامانه استفاده کنند. علت قرار دادن رمز یک دقیقه ای امنیت دسترسی به این سامانه است.


دانشجویان کشور

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

رونمایی از سامانه ملی ثبت پایان‌نامه و رساله

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

اخبار روزنامه ها