رسمیت چهار اتحادیه دانشجویی در وزارت بهداشت

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   19 دی 1390-09 January 2012بازدید 1145


رسمیت چهار اتحادیه دانشجویی در وزارت بهداشت

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری مهر ، معاون دانشجویی و فرهنگی وزیر بهداشت با اشاره به وضعیت تشکل های دانشجویی در دانشگاههای علوم پزشکی گفت: ما اتحادیه های رسمی تشکلها را قانونی می دانیم و معتقدیم که افت جنبش دانشجویی منجر به ایجاد دلسردی در میان دانشجویان می شود.

دکتر محمدحسین آیتی درباره وضعیت تشکلهای دانشجویی در این وزارتخانه افزود: ما در وزارت بهداشت 4 اتحادیه سراسری تشکلهای دانشجویی از جمله اتحادیه انجمن های اسلامی طیف مستقل، جامعه اسلامی، جنبش عدالتخواه و بسیج دانشجویی را به رسمیت می شناسیم.

وی با اشاره به دیدگاه وزارت بهداشت درباره تشکل های دانشجویی گفت: دیدگاه اصلی ما جذب حداکثری و کمک کردن به بازشدن فضای دانشگاهها است.

آیتی گفت: کاملا احساس می کنیم که جنبش دانشجویی مقداری با افت مواجه است. این فضا مورد پذیرش نیست، چرا که افت جنبش دانشجویی منجر به ایجاد نوعی دلسردی در میان دانشجویان می شود و این دلسردی ممکن است به بی تفاوتی منجر شود.

وی یادآور شد: این بی تفاوتی مخصوصاً در دانشجوی علوم پزشکی که با جسم و جان انسانها در تماس است، یک آسیب است که قطعا مورد تایید مسئولان نظام نیست.

معاون دانشجویی و فرهنگی وزیر بهداشت تاکید کرد: دانشجوی علوم پزشکی باید بانشاط و سلامت جسم و روان داشته باشد. چرا که در آینده باید به جنبه انسانی و معنوی بیمار نگاه کند و آن را به عنوان یک کالا در نظر نگیرد. در واقع اگر این بی تفاوتی ایجاد شود و تنها به درآمد فکر کند مشکلات بیشتری بوجود می آید.

آیتی با اشاره به فعالیت های سیاسی دانشجویان در تشکلها گفت: لازمه یک دانشجو، داشتن اطلاعات سیاسی خوب و به روز است اما دانشجویانی که در سیستم بهداشت و درمان قرار دارند باید در سیاستگذاری بهداشت و درمان هم دخیل باشند.

وی افزود: ما در وزارت بهداشت مقرر کردیم که ماهانه نشستی با تشکلهای دانشجویی داشته باشیم و از فعالیت تخصصی تشکلها و افزایش فعالیت آنها استقبال می کنیم.رسمیت اتحادیه دانشجویی وزارت بهداشت

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها