اعطای پژوهانه به نخبگان تحصیلات تکمیلی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   10 مهر 1391-01 October 2012بازدید 1476
اعطای پژوهانه به نخبگان تحصیلات تکمیلی

معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه پژوهانه بنیاد شامل استادیاران جوان، دوره های پسا دکتری و دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی می شود، گفت: اعطای این تسهیلات ربطی به محل تحصیل فرد ندارد.

دکتر آریا الستی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به تسهیلات پژوهانه بنیاد ملی نخبگان، افزود: اعتبارات پژوهشی بنیاد ملی نخبگان در قالب پژوهانه به استادیاران جوان و دوره های پسا دکتری اعطا می شود. علاوه بر این اعتبار پژوهشی دیگری به دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی که تحت پوشش حمایتهای بنیاد قرار دارند نیز در نظر گرفته شده است.

معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان اظهار داشت: اعتبارات پژوهشی دانشجویان دوره های تحصیلات تکمیلی در ازای انجام موفق پایان نامه ها اعطا خواهد شد.
وی با اشاره به زمان پرداخت پژوهانه، خاطر نشان کرد: پژوهانه بنیاد ملی نخبگان در هر زمانی که متقاضیان درخواست کنند، اعطا می شود.
پژوهانه دوره های پسا دکتری

الستی به جزئیات پژوهانه دوره های پسا دکتری اشاره کرد و ادامه داد: اعتبارات پژوهشی دوره های پسا دکتری یک ساله است که قابل تعمیم به 2 سال نیز هست.
وی اضافه کرد: این اعتبارات به کلیه افرادی که دارای مدرک PhD باشند به میزان حقوق استادیاران جوان پایه یک در قالب طرح پسا دکتری اعطا می شود.
وی در عین حال یادآور شد: در کنار تسهیلات پسا دکتری، اعتبارات دیگری چون مسافرتها و شرکت در کنفرانسها در نظر گرفته شده است.
افراد مشمول تسهیلات بنیاد ملی نخبگان

معاون پژوهش و برنامه ریزی بنیاد ملی نخبگان به بیان شرایط اعطای اعتبارات پژوهشی پرداخت و خاطرنشان کرد: هر فردی که دارای شرایط مندرج در آیین نامه استعدادهای برتر و نخبگان بنیاد باشند می تواند به تناسب از این تسهیلات استفاده کنند.
وی با تاکید بر اینکه در بنیاد ملی نخبگان هیچ گونه تقسیم بندی برای اعطای این تسهیلات در نظر گرفته نشده است، اظهار داشت: نخبگان و استعدادهای برتر شاغل و یا فارغ التحصیل هر دانشگاهی می توانند از تسهیلات بنیاد بهره مند شوند و این تسهیلات ربطی به محل تحصیل فرد ندارد.

شرایط دانشجویان مشمول اعطای پژوهانه به دوره های پسا دکتری

به گزارش مهر، دانشجویان مقطع دکتری در مراکز علمی، آموزشی و پژوهشی تابع وزارتخانه های علوم و بهداشت که براساس ضوابط و قوانین پذیرفته شده و مشغول به تحصیل هستند در صورت دارا بودن شرایط زیر و بر اساس بودجه سالانه و اولویت های تعیین شده مشمول این آیین نامه می شوند:
دانشجویانی که بورسیه یا شاغل سایر دستگاه ها نیستند.

دانشجویانی که به صورت تمام وقت در دانشگاه حضور دارند و در موعد مقرر موفق به گذراندن آزمون جامع (ارزیابی جامع) شده باشند.
دانشجویانی که در دوره دکتری طبق شرایط تحصیلی تعریف شده از طرف وزارتین از پیشرفت تحصیلی مناسب برخوردار بوده و مشروط نشده باشند.
دانشجویان مشمول اعطای پژوهانه باید حداکثر ظرف مدت 4 نیمسال تحصیلی یا 2 سال تقویمی از رساله خود دفاع کنند. مگر در موارد خاص که باید به تایید شورای آموزشی رسیده باشد.
دانشجویان مقطع دکتری تنها در یک رشته و یک بار می توانند به عنوان مشمول دریافت پژوهانه معرفی شوند.تحصیلات تکمیلی نخبگان

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها