تدوین تمامی آئین‌نامه های فعالیت‌ تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد در انتخابات ریاست جمهوری

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   14 دی 1391-03 January 2013بازدید 1185
تدوین تمامی آئین‌نامه های فعالیت‌ تشکل‌های دانشجویی دانشگاه آزاد در انتخابات ریاست جمهوری


مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: آئین‌نامه‌ فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی این دانشگاه در انتخابات ریاست جمهوری تدوین شده است و با ارائه به رئیس این دانشگاه در روزهای آینده دانشگاه ابلاغ می‌شود.


پرتال دانشگاهی به نقل از گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، مجتبی اکبری مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی در معارفه نمایند دانشگاه آزاد اسلامی در تشکل‌های دانشجویی واحد کرج گفت: امروز نیازمند بازخوانی گفتمان امام راحل(ره) برای نسل‌های جدید هستیم.

وی بیان داشت: برای ایجاد گفتمان امام راحل(ره) و رهبری باید یک سازوکار فرهنگی برای این مسئله ایجاد کنیم از این‌رو تشکل‌ها باید در مرحله اول کار فرهنگی- اسلامی انجام دهند و بعد کار سیاسی کنند.

وی با تأکید بر قانون مداری تشکل‌ها گفت: این برای تشکل‌های ما آسیب است که بعضا خود را فرا قانونی می‌دانند همچنین این نیز آسیب است که برخی هئیت‌های نظارت می‌گویند ما تشخیص می‌دهیم تشکل‌ها باید اینگونه حرکت کنند. همه این مرز و حدودها را شورای عالی انقلاب در قالب آئین نامه‌ها و قوانینی مشخص کرده است.

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری که فرموده بودند تشکل‌های دانشجویی باید موقعیت شناس باشند، بیان داشت: نه باید خیلی تند و نه خیلی کند حرکت کنیم بلکه همواره باید خود را ملتزم بر پی‌روی از قانون و منؤیات مقام معظم رهبری بدانند که همان اعتدال است.

اکبری تصریح کرد: مقام معظم رهبری از سال 68 تاکنون در اجتماعات دانشجویی نقشه راه را به ما نشان داده‌اند که همان استکبار ستیزی، عدالت طلبی، مصلحت اندیش نبودن، موقعیت شناس بودن، گفتمان درون تشکیلاتی داشتن و... است.

وی درباره انتخابات ریاست جمهوری گفت: هر نامزدی را که شورای نگهبان تأیید کند ما از حضورشان در دانشگاه استقبال می‌کنیم.

*تمامی امور مربوط به انتخابات ریاست جمهوری در قالب تشکل‌های دانشجویی پی‌گیری می‌شود

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: امروز دیگر رؤسا و معاونین دانشگاه‌ها عضو ستادهای انتخاباتی نیستند و همه امور انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه آزاد اسلامی در قالب تشکل‌های دانشجویی خواهد بود.

اکبری اظهار داشت: امروز دانشگاه آزاد بستری برابر و فراگیر برای تمام کاندیداهای ریاست جمهوری فراهم آورده تا در این دوره نیز بتوانیم همچون انتخابات گذشته حضور حداکثری مردم را داشته باشیم.

وی تأکید کرد: دبیرخانه تشکل‌های اسلامی سیاسی از هیچ کاندیدایی حمایت نخواهد کرد بلکه تنها تشکل‌های دانشجویی هستند که در این زمینه ورود خواهند داشت.

مدیرکل تشکل‌های اسلامی سیاسی دانشگاه آزاد اسلامی بیان داشت: آئین‌نامه‌ای از سوی تشکل‌های دانشجویی درباره فعالیت‌های تشکل‌های دانشجویی در انتخابات ریاست جمهوری به دبیرخانه تشکل‌ها ارائه شده است که چندین جلسه این آئین‌نامه مورد بحث و بررسی قرار گرفته شده و به ریاست دانشگاه ارائه شده تا در روزهای آینده به واحد ها ابلاغ شود.
دانشجو دانشگاه آزاد ریاست جمهوری انتخابات ریاست جمهوری تشکل های دانشجویی تدوین برنامه

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها