بیانیه مشترک تشکل‌های دانشجویی پیرامون حادثه دانشگاه امیرکبیر

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   17 اسفند 1391-07 March 2013بازدید 1083


بیانیه مشترک تشکل‌های دانشجویی پیرامون حادثه دانشگاه امیرکبیرتشکل‌های دانشجویی دانشگاه امیرکبیر با انتشار بیانیه‌ای، حادثه تاسف‌برانگیز دانشکده نساجی دانشگاه امیر‌کبیر را محکوم کردند.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، بسیج دانشجویی، انجمن اسلامی دانشجویان، کانون قرآن و عترت و کانون انتظار دانشگاه امیرکبیر با انتشار بیانیه‌ مشترکی، حادثه تاسف برانگیز  دانشکده نساجی دانشگاه امیر‌کبیر را محکوم کردند.

در ابتدای این بیانیه آمده است: «ولتکن منکم امه یدعون الی الخیر و یامرون بالمعروف و ینهون عین‌المنکر و اولئک هم‌المفلحون» باید از میان شما گروهی باشند که به خیر دعوت کنند و امر به معروف و نهی از منکر کنند اینان رستگارانند.

داستانی است دلخراش، شنیدن وقایع این روزهای جامعه ما. این که در کشوری که بر خون‌‌فرش کسانی که برای اسلام جنگیدند گسترده شده، اتفاقاتی بیفتد که بر جویندگان جامعه اسلامی ظلم روا شود. این که برای انجام واجبات هم دیگر مجالی نباشد و حتی فروع دین هم مورد حمله قرار گیرد.

در ادامه این بیانیه آمده است: حکایتی است دانشگاه ما. دانشگاهی که بیش از نود شهید تقدیم انقلاب اسلامی کرده است و در سینه خود پنج شهید گمنام را جای داده است برای مومنین و عاملین به فرائض الهی جایی تنگ شده است. وقت آن است که این قفس تنگ را بگسلیم و با تمنا خدای خود را بخوانیم.

این بیانیه یادآور شد: روز سه‌شنبه 15/12/1391 حدود ساعت 16 یکی از دانشجویان متعهد دانشگاه ما برای انجام کاری به دانشکده نساجی رجوع می‌کند و پس از مشاهده وضع فجیع در هم‌تنیدن دختر‌ها و پسرها در طبقه همکف این دانشکده _ که با عنایت مسئولین این دانشکده به وضعی همیشگی تبدیل شده است _ به شکل محترمانه‌ای اقدام به تذکر لسانی می کند. او بعد از این اتفاق از دانشکده خارج شده و برای کار دیگری دوباره به دانشکده برمی‌گردد. دانشجو نمایانی وی را دوره می‌کنند و اقدام به ضرب و شتم شدید او می‌نمایند که منجر به جراحات، کوفتگی و کبودی در نواحی مختلفی از بدن وی می‌شود.

این بیانیه تاکید کرد: باور این که چنین اقدامی تا به این حد وحشیانه در یک محیط علمی _ فرهنگی رخ داده است دور از ذهن است چه برسد به آن که این محیط علمی در یک کشور اسلامی باشد و آن هم در دانشگاهی که تا به این حد در خدمت انقلاب بوده است. در دانشگاهی که برای انجام یک کار کوچک باید ده‌ها نفر را دید و از موانع مختلف گذشت، در دانشگاهی که خود را از برترین دانشگاه‌های صنعتی کشور می‌داند، در دانشگاهی که هر چند وقت یک بار سمینارهای بزرگ بین‌المللی برگزار و به آن افتخار می‌کند؛ چه شده است که حتی از حفظ جان دانشجویان خود عاجز گشته است.

تشکل‌های دانشجویی دانشگاه صنعتی امیر کبیر در بیانیه خود آوردند: همچنین از مسئولین دانشگاه بخصوص از اداره انتظامات دانشگاه توقع می‌رود تا با انجام وظیفه قانونی و شرعی خود زمینه عدم تکرار چنین وقایع تلخی را فراهم آورند. آیا وقت آن نیست که به دین خدا بازگردیم و طبق دستورات الهی عمل کنیم؟! ما از مسئولین مربوط دانشگاه می‌خواهیم که هرچه سریع‌تر این اقدام را پیگیری کنند و با مسببین این عمل زشت به سرعت مطابق قانون برخورد شود تا همگان بدانند که دانشگاه محلی برای علم‌اندوزی است نه ضرب و شتم.

این بیانیه در پایان خاطرنشان شد: آری! وقت آن رسیده است که به خود بیاییم و در انجام دین خدا کوشش کنیم و از عمل به حق که همانا شرع مقدس اسلام است نهراسیم وگرنه تا چند وقت دیگر مجبوریم به دلیل این که عده‌ای خوششان نمی‌آید نماز خود را نیز ترک گوییم. طلوع فردای یار وابسته به حرکت امروز ماست.اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها