اختصاص مسکن به دانشجویان و ایجاد خانه‌های سازمانی اساتید در کنار بیمارستان ها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   13 خرداد 1392-03 June 2013بازدید 2073

کاندیدای یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری گفت: اگر کنار هر بیمارستانی خانه های سازمانی باشد که رزیدنت و اساتید بتوانند آنجا زندگی کنند بسیاری از اساتید ترجیح می دهند شبانه روز در خدمت دانشگاه باشند.

پرتال دانشگاهی به نقل از مهر، علی اکبر ولایتی امروز در جمع دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، گفت: استفاده از وامهای دانشجویی باید تسهیل و علاوه بر لایحه ای که دولت به مجلس ارائه می دهد برنامه هایی هم برای اختصاص مسکن به دانشجویان در نظر گرفته شود، بنابراین تحصیل دانش باید خیلی سهل باشد تا بازدهی کشور ما و مردم افزایش یابد.

وی با اشاره به استادان دانشگاهها با بیان اینکه برخی استادان به علت حقوق و هزینه های بالای زندگی سراغ سیستم خصوصی می روند، افزود: ما می خواهیم استاد دانشگاه تمام وقت خود را برای تدریس و تحقیق بگذارد. اگر اینگونه نباشد دانشگاه از متخصصین و فوق تخصص ها خالی خواهد شد که این خسران بزرگی است؛ لذا اجرای طرح خام و ناقص به صورت آن چیزی که بر مجلس تصویب شده به مصلحت نیست.

به گفته ولایتی، اگر کنار هر بیمارستانی خانه های سازمانی باشد که رزیدنت و اساتید بتوانند آنجا زندگی کنند بسیاری از اساتید ترجیح می دهند شبانه روز در خدمت دانشگاه باشند؛ نمی شود توقعمان مثل فرنگی ها باشد اما امکاناتمان کمتر باشد.

این کاندیدای یازدهمین انتخابات ریاست جمهوری، در ادامه سخنان خود درباره اشتغال به کار دانش آموختگان، تاکید کرد: معمولا بهترین دانشجویان رشته علوم تجربی را انتخاب می کنند اما با مشکلات مالی از جمله هزینه های زندگی روبرو هستند این در حالیست که شغل کسانی که درس پزشکی می خوانند باید از قبل تامین شود.

وی یکی از راه های حل شغل دانش آموختگان پزشکی را درمانگاه ها عنوان کرد و گفت: اگر دانشجویان از قبل بروند در درمانگاه ها و کنار پزشک خانواده قرار بگیرند، هم پزشک خانواده با کیفیت تر می شود، هم عملا تلفیق بین درمان و آموزش وسعت می یابد.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوالی درباره توسعه تحصیلات تکمیلی، اظهار داشت: امروز فردی یک برگه دیپلم یا لیسانس می گیرد و می گوید فارغ التحصیل شدیم. مگر کسی می تواند از تحصیل فراغت پیدا کند؟ توسعه تحصیلات تکمیلی حتما برای کسانی که پزشکی می خوانند باید انجام شود، علاوه بر آن باید مدرکی هم بابت افزایش تحصیلات تکمیلی ارائه شود که این کار برای پرستاران نیز باید صورت بگیرد.

ولایتی اضافه کرد: در همین حوزه پزشکی در دانشگاه‌‌های دولتی هزینه‌ای برای تحصیل نمی‌گیرند اما هزینه زندگی یک دانشجو آنقدر بالا است که مشکلاتی را برایش ایجاد می‌کند و به همین دلیل باید راهکارهایی مانند وام دانشجویی و اعتبار مناسبی هم برای ازدواجشان در نظر گرفت.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری، همچنین اختصاص مسکن برای دانشجویان متاهل را ضروری دانست و بر لزوم انجام اقداماتی برای کاهش مشکلات دانشجویان تاکید کرد.

به گفته ولایتی، دانشجویان دانشگاه آزاد نیز غیر از هزینه زندگی باید هزینه تحصیل را نیز پرداخت کنند که همین موضوع مشکلات آنان را دوچندان می‌کند.

وی از لزوم تسهیل تحصیل برای همگان در کشور سخن گفت و با بیان اینکه تحصیلات عالیه حق همه است، اظهار داشت: البته در این جا بحث حذف کنکور مطرح می‌شود که به دلیل بالا بودن متقاضیان تحصیل در دانشگاه‌های برتر بایستی به نمره‌ها مراجعه کرد.


مسکن دانشجویی اختصاص مسکن به دانشجویان خانه های سازمانی دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اسکان دانشجویان خوابگاهی دانشگاه علامه از ۲۵ شهریور

برنامه وزارت علوم برای ترویج کرسی‌های آزاد اندیشی

اخبار روزنامه ها