ادامه سیر نزولی وام ها برای دانشجویان شهریه‌ای و میزان وام شهریه در بودجه 93

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشجوییارسال شده در   24 آذر 1392-15 December 2013بازدید 788ادامه سیر نزولی وام ها برای دانشجویان شهریه‌ای و میزان وام شهریه در بودجه 93رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم از سیر نزولی وام شهریه در لایحه بودجه خبر داد و گفت: متاسفانه اختصاص وام شهریه از سال 91 تا کنون روند نزولی پیدا کرده و همچنان ادامه دارد به طوریکه برای سال 93 حدود 100 میلیارد تومان وام شهریه در لایحه بودجه 93 اختصاص داده شده که از 2 سال گذشته نیز کمتر است.


کیوان مرادیان در گفتگو با خبرنگار مهر درباره وام شهریه در لایحه بودجه سال 93 گفت: متاسفانه اختصاص وام شهریه از سال 91 در لایحه بودجه روند نزولی پیدا کرده و همچنان ادامه دارد.

وی ادامه داد: در لایحه بودجه سال 91 حدود 170 میلیارد تومان به وام شهریه اختصاص داده شد که این شهریه مربوط به دانشگاه های وزارت علوم تحقیقات و فناوری، وزارت بهداشت درمان آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد، علمی کاربردی، نوبت دوم و غیر انتفاعی ها بود.

رئیس صدوق رفاه دانشجویان افزود: در لایحه بودجه سال 92 حدود 136میلیارد تومان به وام شهریه اختصاص داده شد و در لایحه بودجه سال 93 نیز 100 میلیارد تومان به وام شهریه اختصاص داده شده است یعنی 36 میلیارد تومان کمتر از سال 92 به وام شهریه اختصاص داده شده است.

وی یادآورشد: با توجه به افزایش دانشجویان متقاضیان و افزایش شهریه این موضوع باعث نگرانی شده است.

رئیس صندوق رفاه دانشجویان ادامه داد: در سال 91 نیز 73 میلیارد تومان از وام شهریه یعنی 43 درصد اختصاص نیافت و در سال 92 نیز مشخص نیست که در نهایت چه مقدار وام اختصاص یابد و با این اوضاع در لایحه بودجه سال 93 نیز 100میلیارد تومان وام شهریه اختصاص یافته است که مشخص نیست چه مقدار از آن محقق شود که این مساله نگرانی جدی را به وجود آورده است.

وی تصریح کرد: درست است که کشور در وضعیتی قرار دارد که مشکلات وجود دارد ولی وام شهریه نیز از مسایلی است که باید در اولویت قرار گیرد.وام دانشجویی میزان وام دانشجویی درخواست وام دانشجویی نحوه درخواست وام دانشجویی شرایط دریافت وام دانشجویی

اعلام شرایط پرداخت تسهیلات رفاهی به دانشجویان استعداد درخشان

برگزاری مراسم آغاز سال تحصیلی باحضور رئیس جمهور در دانشگاه تهران

تمدید مهلت ثبت‌نام بیستمین دوره ازدواج دانشجویی

برنامه درسی « مبارزه با مواد مخدر» تصویب شد

رقابت در جشنواره فرهنگی دانشگاهیان علوم پزشکی از اول آبان آغاز شد

دانشجویان قهرمانان ورزشی پاداش می گیرند

دانشجویان در انتظار وام شهریه / دولت وام ۵۵ میلیاردی را اختصاص نداد

ابلاغ برنامه «دانشگاه عاری از دخانیات» ماه آینده

دانشجوی دانشگاه ارومیه به دلیل مسمویت دارویی فوت شد

دانشجویان کارت هدیه می گیرند

نامه معاون وزیر علوم به دانشگاه‌ها درخصوص سنوات دانشجویان

پاسخ رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشجویان معترض تربیت مدرس

افزایش وام ازدواج دانشجویی/ افزایش حداقلی قیمت غذا

برای اولین بار در کشور؛ خرید تمام آنلاین بلیط پرواهای خارجی برای دانشجویان

ثبت نام بیش از ۲ هزار زوج در مراسم ازدواج دانشجویی

اخبار روزنامه ها