جزئیات زمان برگزاری و ثبت‌نام آزمون مهندسان/ اعتبار آزمون در خارج کشور

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / آزمونارسال شده در   06 اسفند 1389-25 February 2011بازدید 2284


جزئیات زمان برگزاری و ثبت‌نام آزمون مهندسان/ اعتبار آزمون در خارج کشور
معاون فنی و آماری سازمان سنجش از آغاز ثبت نام سومین دوره آزمون مهندسی حرفه‌ای (PE) از بهار سال 90 خبر داد و گفت:‌ سومین دوره آزمون مهندسی حرفه ای در ایران در خردادماه سال آینده برگزار می‌شود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابراهیم خدایی در مراسم گرامیداشت روز مهندسی در دانشگاه صنعتی امیرکبیر با اشاره به اولین تجربه ارزشیابی مهندسی گفت: اولین بحث ارزشیابی در سال 1922 میلادی در آمریکا توسط انجمن مهندسی شیمی انجام شد که طی آن ارزیابی کردند که آیا سرفصل‌هایی که برای شیمی تدریس می‌ کنند با اهداف و برنامه‌هایشان مطابقت دارد یا خیر.

معاون فنی و آماری سازمان سنجش از ورود این سازمان به بحث اعتبارسنجی و ارزیابی خبر داد و گفت: نقش سازمان سنجش در بحث ارزشیابی فارغ‌التحصیلان مهندسی برگزاری آزمون مهندسی حرفه‌ای است که برای اولین بار در سال 1380 سازمان سنجش وارد بحث برگزاری آزمون PEشد البته سازمان سنجش در زمینه برگزاری آزمون PEبیشتر نقش حمایتی دارد و محور اصلی این آزمون انجمن‌های علمی هستند.

وی گفت: ‌آزمون مهندسی حرفه‌ای آزمونی است که ارزیابی جامع از دانش مهندسان انجام می‌دهد که آیا این افراد خلاقیت حل مسئله دارند یا خیر.

معاون سازمان سنجش مراحل ارزیابی حرفه‌ای آزمون مهندسی حرفه ای را شامل دو بخش FEو PEنام برد و گفت: آزمون FEبلافاصله پس از فارغ‌التحصیلی مهندسان برگزار و آزمون PEسه سال پس از اینکه آنها مشغول به کار شدند از آنها اخذ می شود.

خدایی خاطرنشان کرد: ‌در کشورهای پیشرفته مهندسان بدون داشتن گواهینامه PEنمی توانند وارد کار حرفه‌ای و فنی شوند. PE دانش و تجربه فرد را اندازه گیری می‌کند از این جهت که اطلاعات فرد به روز و همچنین دارای احساس مسئولیت اخلاقی و اجتماعی باشد.

وی درباره کیفیت آزمون PEکه توسط این سازمان برگزار می‌شود نیز گفت: آزمون PEکه سازمان سنجش برگزار می‌کند سخت و سنگین است و طی دو روز برگزار می‌شود و حدود 7 تا 10 ساعت نیز به طول می‌انجامد، در عین حال قبولی‌‌های این آزمون هم کم است چرا که به علت رعایت کیفیت‌ها و استانداردها آزمون را سخت برگزار می‌کنیم.

معاون سازمان سنجش درباره اعتبار گواهینامه PEکه به قبول شدگان این آزمون توسط سازمان سنجش اعطا می شود نیز گفت: گواهی PEسازمان سنجش برای کار حرفه‌ای هم در داخل و هم در خارج از کشور اعتبار دارد.

اعلام جزئیات آزمون استخدامی آموزش و پرورش/ثبت‌نام از۱۸مهر آغاز می شود

برگزاری آزمون طرح «تربیت دانشجو معلم صحیح‌خوانی قرآن کریم» در پایان مهر ماه

آغاز ثبت نام آزمون زبان وزارت علوم از ساعت ۱۰ امروز

مهلت ثبت نام آزمون اختصاصی ارشد و دکتری آزاد تا 16 مرداد

انتخاب رشته‌های با آزمون دانشگاه آزاد از یکشنبه آغاز می‌شود

انتشار سوالات و جزئیات کلید آزمون EPT دانشگاه آزاد

انتشار دفترچه انتخاب رشته عملی آزمون سراسری از امروز

زمان برگزاری آزمون‌ جایابی دانش آموختگان دندانپزشکی خارج

جزئیات آزمون کاردانی به کارشناسی در سال ۹۵

آزمون واحدهای برون مرزی دانشگاه آزاد جمعه

تغییرات آزمون دستیاری در سال آینده

آگهی ثبت نام آزمون متقاضیان کارشناسی رسمی دادگستری

کلید واژه های آزمون نظام مهندسی

ثبت‌نام آزمون ادواری سنجش مهارت سال 93

بسته آموزش از راه دور نظام مهندسی برق جهت ورود به حرفه مهندسان ویژه مهندسان برق

اخبار روزنامه ها