ادغام دو دانشگاه علوم پزشكي تهران و ايران در راستاي تمركز زدايي از سيستم دولتي است

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   05 اسفند 1389-24 February 2011بازدید 1822


رييس دانشكده پزشكي دانشگاه علوم‌پزشكي تهران با بيان اينكه ادغام دو دانشگاه بزرگ علوم پزشكي كشور در راستاي سياست‌هاي كلي كشوري مبني بر تمركز زدايي از سيستم دولتي صورت گرفته است، گفت: يكي شدن دارايي‌هاي دو مجموعه راه پيشرفت دانش پزشكي را هموار مي كند.

به گزارش سرويس صنفي آموزشي ايسنا - منطقه علوم پزشكي تهران، دكتر فاطمه نيري در نشست مشترك دانشجويان با مسئولين دو دانشگاه در رابطه با سرنوشت برنامه آموزشي پزشكي عمومي پس از ادغام دو دانشگاه علوم پزشكي تهران و ايران اظهاركرد: با وجود سختي كه از لحاظ اجرايي و واگذاري امور آموزشي به دانشگاه علوم پزشكي تهران و بخش درماني به دانشگاه علوم پزشكي شهيد بهشتي بود؛ اما اين ادغام به منزله يكي شدن دارايي‌هاي دو مجموعه و هموار شدن راه حركت و پيشرفت خواهد بود.

برگزاري جشن مشترك روپوش سفيد به عنوان نماد ادغام و يكپارچگي

دكتر نيري با اشاره به برگزاري جشن روپوش سفيد و شروع مرحله جديد آموزش پزشكي، اظهاركرد: جشن مشترك روپوش سفيد، به عنوان نماد ادغام و يكپارچگي يك راه مناسب براي آشنايي بيشتر دانشجويان دو دانشگاه است و اختلاف و دو دستگي را از بين مي‌برد.

مهم‌ترين قدم براي استفاده مشترك از امكانات رفاهي دو دانشگاه ارائه‌ كارت دانشجويي يكسان است

وي در پايان با بيان اينكه مهم‌ترين قدم براي استفاده مشترك از امكانات رفاهي دو دانشگاه ارائه‌ كارت دانشجويي يكسان است، در پاسخ به چگونگي‌ استفاده از اين امكانات خاطرنشان كرد: تسهيلات رفاهي و مراكز تحقيقاتي، ‌كتابخانه‌ها و اينترنت مورد استفاده همه است و هيچ منع اجرايي ندارد.

يكساني نظام آموزشي دو مجموعه لازمه ادغام آزمون علوم پايه

به گزارش ايسنا، همچنين در ادامه اين نشست دكتر حميد عمادي معاون آموزشي پزشکي عمومي دانشکده پزشکي در پاسخ به اين سؤال كه بعد از ادغام دو دانشگاه، سيستم آموزشي به چه نحوي اجرا مي‌شود، گفت: در دو سال آينده برنامه‌هاي آموزشي كمابيش شبيه هم و گروه‌ها با هم هماهنگ مي‌شوند و به برنامه‌ريزي مشتركي مي‌رسند.

وي امتحان جامع علوم پايه و جامع پيش‌كارورز را تنها ملاك ارزش‌يابي دانست و اظهاركرد: تلاش ما اين است تا با جلب نظر ساير همكاران نمره منفي در امتحانات ناديده گرفته شود.

عمادي خاطرنشان كرد: امسال آزمون علوم پايه به روال گذشته انجام مي‌شود و تا همسان نشدن نظام آموزشي دو دانشگاه، ادغامي بين آن‌ها صورت نمي‌گيرد.

در ادامه اين نشست دکتر متوليان معاون دانشجويي فرهنگي دانشکده پزشکي بيان کرد: ادغام امکانات رفاهي در فاصله زماني کوتاه تر از ادغام برنامه آموزشي اجرا مي شود و جشن روپوش سفيد براي ورودي هاي مهر و بهمن دو دانشگاه دهم اسفند در سالن همايش‌هاي رازي برگزار مي شود.

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها