انعقاد تفاهم نامه همكاري‌ بين سازمان صنايع دفاع و دانشگاه صنعتي بابل

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   31 فروردین 1390-20 April 2011بازدید 2160


به گزارش روابط عمومي، تفاهم نامه همكاري‌ بين سازمان صنايع دفاعي جمهوري اسلامي ايران و دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل منعقد شد.
رييس دانشگاه صنعتي بابل طي گفت و گو يي اظهارداشت: اين قرارداد به منظور گسترش همکاري‌هاي علمي و پژوهشي در راستاي اجرايي کردن آيين‌نامه همکاري سازمان يافته بخش دفاع با دانشگاه‌ ها منعقد شده است.
دکتر" عسکر جانعلي زاده" بيان کرد: دانشگاه نوشيرواني با توجه به پتانسيل‌هاي موجود علمي، پژوهشي و آموزشي خود در حوزه‌هاي الکترونيک و مخابرات، مکانيک و هوافضا، عمران و سازه، مواد و مهندسي شيمي، نانو فناوري، مواد پرانرژي، پدافند غيرعامل و انرژي‌هاي پاک، انجام پژوهش و مطالعات علمي در زمينه‌هاي مذکور که در بخش دفاع کاربرد عمومي و تخصصي خواهند داشت را در دستور کار و برنامه‌هاي پژوهشي دانشکده‌ها و مراکز پژوهشي دانشگاه قرارداده و سرفصل‌ها و موضوعات مرتبط در حوزه‌هاي مذکور را در تعامل با سازمان تعيين و به اجرا در مي‌آورد.
وي يادآورشد: دانشگاه با ارايه خدمات در زمينه‌هاي علمي، مديريتي و لجستيکي به سازمان، امکان بهره‌گيري بخش دفاع از توانمندي‌هاي پژوهشي، آموزشي و صنعتي موجود در مراکز دانشگاهي، علمي، پژوهشي و صنعتي داخل و خارج از کشور را با رعايت تمهيدات و ملاحظات لازم فراهم مي کند.
"جانعلي زاده" خاطرنشان ساخت: دانشگاه ضمن معرفي قطب‌هاي علمي، پتانسيل‌ها، توانمندي‌ها و پروژه‌هاي خاتمه يافته و در دست اجراي موفق با گرايش دفاعي نسبت به تعيين محورهاي پژوهشي مورد علاقه همکاري و اعلام آن به سازمان اقدام مي کند.
وي اظهارداشت: دانشگاه صنعتي بابل و سازمان صنايع دفاعي در راستاي برنامه‌ريزي در جهت جلب همکاري نخبگان و بهره‌برداري از ايده‌هاي نوآورانه ايشان، استفاده از مکانيزم‌هاي مختلف مانند برگزاري مسابقات علمي و همايش‌هاي ملي و بين‌المللي مورد نياز بخش دفاع را در دستور کار خود قرار مي‌دهند.
وي افزود: دانشگاه با هدايت توانمندي نخبگان در جهت حل مسايل علمي بخش دفاع، زمينه لازم را براي به کارگيري آنان در حوزه‌هاي مورد نياز دفاعي فراهم کرده و مؤسسه نيز از برگزاري مسابقات و همايش‌هاي علمي و طرح‌هاي نوآورانه دفاعي نخبگان حمايت مي کند.
رييس تنها دانشگاه صنعتي شمال کشور بيان کرد: دانشگاه آمادگي دارد تا پروژه‌هاي کارشناسي ارشد و دکتراي دانشجويان را به سمت حل مسايل مورد نياز بخش دفاع هدايت کرده و سازمان نيز در اين زمينه همکاري لازم را درخصوص حمايت مالي از پايان‌نامه‌هاي کارشناسي ارشد و اعطاي پژوهانه به رساله‌هاي دکتري به عمل مي‌آورد.
وي ادامه داد: سازمان صنايع دفاع نيز در تعامل با نيروهاي مسلح و صنايع دفاعي با همکاري دانشگاه پروژه‌هاي تحقيقاتي مورد نياز بخش دفاع در حوزه‌هاي تخصصي را تعريف تا پس از ارزيابي و سير مراحل قانوني با انعقاد قراردادهاي مستقل في‌مابين سازمان و دانشگاه به اجرا درآيند.
وي بيان کرد: سازمان از زمينه‌هاي تخصصي دانشگاه درخصوص مشاوره‌هاي علمي و تخصصي و نظارت بر اجراي پروژه‌هاي تحقيقاتي در دست اجراي بخش دفاع بهره‌گيري مي کند
اين چهره علمي افزود: دانشگاه و سازمان همکاري‌هاي همه جانبه در زمينه توليد و توسعه دانش فني مورد نياز صنايع دفاعي و ساير حوزه‌هاي مورد علاقه به عمل آورده و از نتايج حاصله براساس قراردادهاي مشخص به نسبت سرمايه‌گذاري، بهره‌مند خواهند شد.
وي تصريح کرد: سازمان و دانشگاه در تجهيز و تکميل آزمايشگاه‌هاي تخصصي به نحوي که در پژوهش‌هاي مرتبط با صنايع دفاع فعاليت خواهند داشت، از محل قراردادهاي پژوهشي منعقده في‌مابين اقدام خواهند کرد.
"جانعلي زاده"مدت اعتبار اين موافقت‌نامه از زمان امضاء و مبادله را به مدت سه سال عنوان کرد و بيان داشت: اين تفاهم نامه پس از انقضاء با توافق طرفين قابل تمديد خواهد بود.
گفتني است انعقاد اين قرار داد با حضور سردار "سيد مصطفي خدايي" از سوي سازمان صنايع دفاعي و دکتر"عسکرجانعلي زاده "رييس دانشگاه صنعتي نوشيرواني بابل منعقد شده است.

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها