دانشگاه های علوم پزشکی به دنبال راه های جديد درآمدزايی باشند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   21 آبان 1390-12 November 2011بازدید 1757


دانشگاه های علوم پزشکی به دنبال راه های جديد درآمدزايی باشندوزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي در جمع اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد گفت: بايد در بخش همه بخش ها از جمله بخش درمان طرحي نو در انداخت.

به گزارش آريا به نقل از وب دا از شهر کرد، دکتر مرضيه وحيد دستجردي در جريان سفر چهارم هيات دولت به استان چهارمحال و بختياري طي ديداري با رييس، معاونان، مديران و اعضاي هيات علمي دانشگاه علوم پزشکي شهرکرد، افزود: هم رضايتمندي پرسنل دانشگاه هاي علوم پزشکي و هم رضايت مردم براي ما مهم است.

وي گفت: رضايت کارکنان براي مجموعه وزارت خيلي مهم است، زيرا ر   ضايت مردم را در پي دارد. نظام نگهدارنده انگيزشي کارکنان از اهداف مهم ماست.
وي با اشاره به ضرورت اصلاح برخي پرداخت ها و احساس ناامني شغلي در برخي پرسنل تبصره 4 و لزوم توجه به امنيت شغلي کارکنان، ادامه داد: از جمله کارهاي تازه اي که بايد شروع کنيم، دنبال کردن برنامه هايي نوآورانه براي کسب راه هاي جديد، خلق درآمد است، بايد از شيوه سنتي بودجه ريزي و برنامه ريزي فاصله بگيريم.

وي با اشاره به تزريق بودجه از بالا به مجموعه ها گفت: متاسفانه با عدم برنامه ريزي ها گاهي بودجه هاي زيادي حيف و ميل مي شود و هنگامي فرا مي رسد که براي بودجه اي اندک در مي مانيم.

وزير بهداشت ابتکارات نوآورانه برخي دانشگاه هاي علوم پزشکي براي افزايش درآمدهاي اختصاصي خود تا 50 درصد مورد اشاره قرار داد و گفت: بايد جلوي نشتي هاي بودجه اي را بگيريم چرا که راه هاي توسعه در دانشگاه ها بسيار زياد است، بايد براي هر کمبودي به دنبال راه حل تازه بگرديم.

وي تاخيرها در پرداخت کارانه اعضاي هيات علمي را حرکتي دانست که تاثير منفي در کارايي افراد دارد و گفت: برخي دانشگاه ها با راه اندازي کلينيک هاي ويژه و واگذاري آن به اعضاي هيات علمي کارهاي خوبي انجام داده اند که در شهرهايي مثل شهرکرد نيز اين کارها قابل انجام است.
نفوذ وزارت بهداشت از آموزش پرورش هم در کشور بيشتر است
وزير بهداشت اظهار داشت: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پرورش با عائله اي 400 هزار نفري و در اختيار داشتن 20000 خانه بهداشت در مناطقي از کشور حضور و نفوذ دارد که حتي وزارت آموزش و پرورش هم در آنجاها پايگاهي ندارد ولي متاسفانه اعتبارات کافي کم دارد.

وي افزود: اعتبار چنداني براي رفع کمبودهاي فضاهاي آموزشي و فرهنگي نداريم، پروژه هاي فعلي ما براي اتمام و ساخت، چندين ميليارد تومان اعتبار لازم دارد و بايد در يکسال و 10 ماه باقيمانده از دولت براي رفع مشکلات نهايت استفاده را از زمان ببريم.
دانشگاه،علوم پزشکی،راه های،درآمدزايی

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها