آشنايي با دانشگاه صنعتی سهند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   12 اسفند 1390-02 March 2012بازدید 6639
آشنايي با دانشگاه صنعتی سهند


از جمله اهدافي كه بعد از پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي مد نظر مسئولين فرهنگي نظام جمهوري اسلامي قرار گرفت، ايجاد تغييرات بنيادي در كم و كيف مراكز آموزشي عالي كشور بود، بطوريكه بتواند نيازهاي فعلي و آتي يك جامعه اسلامي را برآورد نمايد.

دانشگاه صنعتي سهند با هدف تربيت بخشي از نيروهاي متخصص و متعهد مورد نياز كشور در زمينه‌هاي علوم مهندسي در سال 1368 با تصويب شوراي گسترش دانشگاههاي كشور و شوراي عالي انقلاب فرهنگي تاسيس گرديد.در راستاي ايجاد امكانات براي دستيابي به اهداف دانشگاه، منطقه‌اي به وسعت 410 هكتار براي پرديس دانشگاه و حدود 1100 هكتار براي ايجاد شهرك تحقيقاتي بين سه شهر اسكو، شهر جديد سهند و خسروشهر، واقع در 26 كيلومتري جنوب غربي تبريز اختصاص يافته است.

فعاليتهاي آموزشي دانشگاه از سال 1369 با پذيرش 48 نفر دانشجو در رشته مهندسي مواد، گرايش ريخته‌گري آغاز شد. هم‌ اكنون بعد از گذشت بيش از بيست و يک سال فعاليت آموزشي، دانشگاه در 2 رشته در مقطع کارداني و 11 رشته در مقطع كارشناسي و 45 رشته در مقطع كارشناسيارشد و در 21 رشته در مقطع دكتري به فعاليت آموزشي خود ادامه مي دهد .ضمناً با تاسيس آموزشكده فني ورزقان در سال تحصيلي 83-82 در دو گرايش استخراج معدن و كانه‌آرايي در مقطع كارداني اقدام به پذيرش دانشجو نموده است.دانشكده‌هاي مهندسي مواد، مهندسي شيمي، مهندسي معدن، مهندسي برق، مهندسي مكانيك، مهندسي پليمر و مهندسي عمران از جمله دانشكده‌هايي هستند كه در رشته‌ ها و گرايشهاي مختلف اقدام به پذيرش دانشجو مي‌نمايند و دانشكده علوم پايه در حال حاضر مسئوليت ارائه دروس علوم پايه و معارف را به عهده داشته و در مقطع كارشناسي ارشد و دکتري در رشته هاي رياضي و فيزيک اقدام به پذيرش دانشجو نموده است .

شهر جديد سهند در فاصله 20 كيلومتري جنوب غربي تبريز و در محور جاده تبريز – آذرشهر قرار گرفته است. ارتفاع آن از سطح دريا 1600 متر و در طول 53 و 37 تا 59 و 37 و عرض 15 و 46 تا 30 و 46 جغرافيايي قرار گرفته است و از نظر تقسيمات كشوري تابع شهرستان اسكو مي‌‌باشد. شهر جديد سهند در دامنه سلسله كوههاي سهند تحت تاثير آب و هواي كوهستاني منطقه و با ديد و منظر بسيار زيبا و سرسبز در دره‌هاي اطراف خود واقع شده است.

نشاني دانشگاه: تبريز-شهر جديد سهند-پرديس دانشگاهدانشگاه صنعتی سهند

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها