سرای قرآن از مهر در دانشگاه‌ها آغاز به کار می کند

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   18 تیر 1391-08 July 2012بازدید 1065سرای قرآن از مهر در دانشگاه‌ها آغاز به کار می کند

پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری فارس: مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت علوم از آغاز به کار سرای قرآنی از مهرماه امسال در همه دانشگاه‌ها خبر داد و گفت: جشنواره قرآنی امسال در 3 سطح دانشجویی، اساتید و کارمندان در خارج از تهران برگزار می‌شود.


جلیل دارا مدیرکل دفتر امور فرهنگی وزارت علوم ظهر امروز(یک‌شنبه) در نشست خبری خود درباره برگزاری بیست و هفتمین جشنواره مسابقات قرآنی با بیان اینکه ترویج معارف قرآنی به لحاظ کمی و کیفی وظیفه معاونت فرهنگی است، گفت:‌ هر چقدر که بتوانیم آموزه‌های قرآنی را ترویج دهیم، به همان میزان از آسیب‌های اجتماعی فاصله می‌گیریم.

وی با بیان اینکه در جشنواره قرآنی امسال مسابقات در 3 سطح دانشجویی، اساتید و کارمندان برگزار می‌شود، افزود: این جشنواره در خارج از تهران برگزار می‌شود، برگزاری این جشنواره برای دانشجویان در دانشگاه رازی، کارمندان در دانشگاه شاهرود و اساتید در دانشگاه صنعتی بابل است.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه در گذشته مسابقات دانشگاهی، منطقه‌ای، سراسری و پس از آن ملی بود، اظهار داشت: در جشنواره امسال 18 هزار نفر شرکت کرده‌اند که از این تعداد 1800 نفر در مسابقات منطقه‌ای که 26 تا 28 تیرماه برگزار می‌شود، رقابت خواهند کرد؛مسابقات قرآن کارمندان نیز 24 تیرماه آغاز می‌شود.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته 8 رشته مورد مسابقه قرار می‌گرفت، گفت: امسال رقابت‌ها در 19 رشته و در  چند بخش برگزار می‌شود که در نهایت با داوری 26 داور برگزیده، 90 برگزیده در بخش‌های مختلف خواهیم داشت.

دارا با تاکید بر رشد 90 درصدی شرکت در این مسابقات اظهار داشت: فراخوان جشنواره ملی پایان‌نامه قرآنی دانشجویان از 15 تیر منتشر شده است و دانشجویان تا آخر تیر مهلت دارند پایان‌نامه‌هایی را که 2 سال است دفاع آنها بیشتر نگذشته باشد، ارسال کنند.

مدیرکل دفتر امور فرهنگی معاونت فرهنگی وزارت علوم با بیان اینکه از مهرماه امسال در همه دانشگاه‌ها سرای قرآنی آغاز به کار کرد، تصریح کرد: کمیته قرآنی در وزارت علوم مستقر است که وظیفه دارد اولویت‌های قرآنی را به این سراها اعلام کند.

وی درباره جوایز این دوره از مسابقات، گفت: علاوه بر جوایز مادی به نفرات برتر مسابقات سفر معنوی عمره نیز تعلق می‌گیرد که این سفر در سال‌های گذشته جزو جوایز نبوده است.


سرای قرآن دانشگاه‌

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها