راه‌اندازی نخستين دانشگاه هیئت امنایی در انتظار تاييد دانشجو

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   06 امرداد 1391-27 July 2012بازدید 1169راه‌اندازی نخستين دانشگاه هیئت امنایی در انتظار تاييد دانشجو

اين طرح به رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ارائه شده است که اميدواريم با تصويب آن نخستين دانشگاهي باشيم که به صورت هيئت امنايي اداره مي‌شود.

به گزارش خبرگزاري موج؛ فاضل لاريجاني شب گذشته در همايش آيت جاويد ويژه بيستمين سالگرد ارتحال آيت‌الله ميرزا هاشم آملي در اين واحد دانشگاهي که با حضور رئيس قوه قضاييه برگزار شد، اظهار داشت: اين واحد دانشگاهي به ميزاني از توسعه دست يافته است که بتواند سياست‌گذاري در زمينه‌هاي علمي داشته باشد.
وي با اشاره به اينکه ظرفيت‌سازي در بخش‌هاي آموزشي و عمراني اين واحد دانشگاهي صورت گرفته است، تصريح کرد: برخوردار شدن از اعتبار علمي در بخش‌هاي ملي و بين‌المللي و تبديل شدن به مرجع علمي از اهداف بلند اين دانشگاه است.
لاريجاني با اعلام اينکه براي دست يافتن به اهداف بايد با توجه به اسناد بالادستي و نقشه‌ راه چشم‌انداز 20 ساله اين واحد دانشگاهي را تدوين کنيم، بيان داشت: بايد سازوکار مديريتي در اين واحد دانشگاهي تدوين شد که يک ديدگاه سيتماتيک در سياست‌گذاري‌هاي کلان اين واحد آموزشي ايجاد شود.
وي با بيان اينکه طرح مديريتي اين واحد دانشگاهي با استفاده از آخرين شيوه‌هاي مديريتي دانشگاه‌هاي روز دنيا تدوين شده است، ادامه داد: اين طرح به رئيس دانشگاه آزاد اسلامي ارائه شده است که اميدواريم با تصويب آن نخستين دانشگاهي باشيم که به صورت هيئت امنايي اداره مي‌شود.
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي واحد علوم و تحقيقات آيت‌الله آملي با اشاره به اينکه با اين طرح سياست‌هاي کلان دانشگاه با رفت‌وآمد مديران دچار تغيير نشده و نظارت بر روند فعاليت‌هاي آن مستمر مي‌شود، افزود: شيوه‌هاي اجرايي اين مديريت نيز حائز اهميت است.دانشگاه هیئت امنایی تاييد دانشجو

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها