راه اندازی دروس آداب فناوری و اخلاق در دانشگاه شریف

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   29 شهریور 1391-19 September 2012بازدید 987

راه اندازی دروس آداب فناوری و اخلاق در دانشگاه شریف


پرتال دانشگاهی به نقل از خبرگزاری مهر: معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف از اضافه شدن دروس جدید با موضوعات جدید در سرفصل ها و برنامه های درسی این دانشگاه خبر داد.

دکتر میرعمادی - معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف در مراسم معارفه ورودی های سال تحصیلی 91 -92 این دانشگاه به چند نکته اشاره کرد و خواست تا دانشجویان به این چند نکته توجه کافی داشته باشند. یکی از این نکاتی که عنوان کرد دانشجوی چند بعدی بود.

وی از دانشجویان خواست که از تک بعدی بودن خارج شوند.

معاون آموزشی دانشگاه صنعتی شریف خطاب به دانشجویان افزود: شما تاکنون تمام وقت خود را برای درس اختصاص داده اید و این مسئله باعث شده یک چیزهایی را به دست بیاورید و چیزهایی را از دست بدهید. چیزی که بدست آوردید قبولی در دانشگاه شریف بوده ولی چیزهای دیگری که از دست داده اید صحبت کردن و با هم بودن است لذا باید در ابعاد دیگر زندگی هم وارد شوید.

وی با بیان اینکه بی شک نخبگان کشور در این دانشگاه حضور دارند، خاطرنشان کرد: در یک برهه ای رتبه دوم کنکور شریف به خاطر همین تک بعدی بودن دچار مشکلات آموزشی شد بنابراین در فکر هستیم دروس جدیدی با موضوعات جدید به سرفصل ها و برنامه های درسی اضافه کنیم که می توان به انرژی و محیط زیست، آداب فناوری، آداب اخلاق، ایمنی و سلامت محیط ، مدیریت اقتصاد مهندسی و ... اشاره کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش از دانشجویان خواست آئین نامه های آموزشی را رعایت کنند چرا که بیشتر مشکلات آموزشی که دانشجویان با آن روبرو می شوند به خاطر رعایت نکردن قوانین آموزشی است.

محمد نژاد - مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه شریف خطاب به دانشجویان ورودی جدید گفت: سعی کنید دوست خوب پیدا کنید، عجله ای برای پیدا کردن دوست نداشته باشید و در برنامه های اجتماعی دانشگاه حتما شرکت کنید چرا این زندگی انفرادی که شما تاکنون داشته اید باعث شده که کمتر در برنامه های اجتماعی شرکت کنید و این آسیب های زیادی بدنبال دارد.

وی همچنین تاکید کرد: فعالیت های ورزشی را جدی بگیرد چرا که بسیاری از آسیب های جسمی و روحی به دلیل عدم توجه به ورزش ایجاب می شود.

وی همچنین در پایان از دانشجویان خواست حال که در حال تجربه مستقل هستند این تجربه را خوب آغاز کنند.آداب فناوری اخلاق دانشگاه شریف

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها