عدم تجمیع دانشگاه فنی‌و‌‌حرفه‌ای با هیچ دانشگاهی

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   15 آبان 1391-05 November 2012بازدید 1009عدم تجمیع دانشگاه فنی‌و‌‌حرفه‌ای با هیچ دانشگاهی

معاون اداری و مالی وزیر علوم با بیان اینکه کشور به تربیت تکنسین نیازمند است و این امر در دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای تحقق می‌بابد، گفت: دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای با هیچ دانشگاهی تجمیع یا ادغام نمی‌شود.

به گزارش پرتال دانشگاهی کشور و به نقل از خبرگزاری فارس، علی اکبر متکان، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم در مراسم کلنگ زنی احداث ساختمان جدید آموزشکده‌های فنی‌و‌حرفه‌ای شهید شمسی پور با تأکید بر اهمیت دانشگاه فنی‌و حرفه‌ای، گفت: برنامه جداسازی دانشکده‌ها و آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای از آموزش و پرورش و پیوستن آنها به وزارت علوم به خوبی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه دانشگاه فنی و حرفه‌ای، دانشگاه نوپایی است و مسیر نوید بخش خود را به سمت آینده روشن ادامه می‌دهد، افزود: از دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای انتظار داریم تربیت تکنسین مورد نیاز صنعت کشور را سر لوحه کار خود قرار دهد چرا که نیاز امروز جامعه ما در اجرای پروژه‌های کاربردی و عملیاتی با وجود نیروهای آموزش دیده در دانشگاه فنی و حرفه‌ای میسر خواهد بود.

به گفته معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم عملیات ساختمانی پروژه آموزشکده‌های فنی و حرفه‌ای تقریبا یکسال به طول می‌انجامد و در سال آینده از پروژه بهره برداری می‌شود، با توجه به اینکه کار بسیار سنگینی است ولی توان دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای بالا است و در گذشته این دانشگاه ثابت کرده است که می‌تواند کارهای بزرگتر را در اندک زمان انجام دهد.

متکان تصریح کرد: کشور به تربیت تکنسین نیازمند است و این امر در دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای تحقق می‌بابد بنابراین به هیچ عنوان قرار نیست این دانشگاه با هیچ دانشگاه دیگری تجمیع یا ادغام شود.

همچنین در این مراسم سهراب رضایی، سرپرست دانشگاه فنی‌و‌حرفه‌ای، گفت: توسعه مراکز آموزشی ـ مهارتی برای تربیت تکنسین در رشته‌های مورد نیاز جامعه فعلی، امری ضروری است و با چنین رویکردی تصمیم گرفتیم برای تهران بزرگ فضای مناسب تربیت تکنسین را طراحی کنیم و آن را به بهره برداری برسانیم تا زمینه تربیت نیروی کار ماهر فراهم شود.

 

 


عدم تجمیع دانشگاه فنی‌و‌‌حرفه‌ای

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

آخرین احکام صادره توسط رئیس دانشگاه صنعتی شریف

اخبار روزنامه ها