ابطال مدارک پردیسهای خاطی دانشگاهها

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   19 آبان 1391-09 November 2012بازدید 1758ابطال مدارک پردیسهای خاطی دانشگاهها

شرایط ابطال مدرک تحصیلی دانش آموختگان پردیسها و عدم ارائه مجوز راه اندازی رشته همچنین برگزاری جلسه برای تغییر در وزن مصاحبه دکتری 92 از مهمترین مصوبات شورای گسترش در همایش معاونان آموزشی دانشگاهها بود.

به گزارش خبرنگار مهر، ابوالفضل حسنی در حاشیه گردهمایی معاونان آموزشی دانشگاهها در استان گیلان به مهمترین جمع بندیهای یکی از کارگروه ها در این همایش اشاره کرد.

ابطال مدارک دانش آموختگان پردیسهای دانشگاهی

مدیر کل گسترش آموزش عالی با اشاره به یک شرط مهم ابطال مدارک تحصیلی دانش آموختگان پردیسهای دانشگاهی، اظهار داشت: پذیرش دانشجو در پردیسهای دانشگاهی بر اساس ابلاغیه و شیوه نامه های تازه ابلاغ شده در مقطع دکتری طبق آزمون نیمه متمرکز و در مقطع کارشناسی بر اساس آزمون اختصاصی زیر نظر سازمان سنجش صورت می گیرد.

وی ادامه داد: طی ابلاغیه ای که هفته گذشته به دانشگاهها ارسال شد از این پس دانشگاهها ملزم شدند اطلاعیه هایی را که برای پذیرش دانشجو در پردیسهای دانشگاهی نصب می کنند ابتدا به تایید دفتر گسترش رسانده باشند و هر دانشگاهی که غیر از این عمل کند در آینده مجوز هیچ رشته جدیدی دریافت نخواهد کرد.

به گفته حسنی، مدارک دانش آموختگان این پردیسها نیز از سوی وزارت علوم باطل خواهد شد.

تاکید بر دریافت شهریه مصوب در پردیسها

این مقام مسئول در وزارت علوم همچنین به سقف شهریه هایی که از دانشجویان در پردیسهای دانشگاهی دریافت می شود اشاره کرد و گفت: رعایت سقف 50 درصد دریافت شهریه از سوی دانشگاهها به علت تصویب آن در دفتر گسترش یک الزام است.

وی افزود: دریافت شهریه بیشتر از سقف، مجاز نیست و دریافت کمتر از سقف اعلام شده باید به تصویب هیأت امنای دانشگاه برسد.

ممنوعیت تحصیل دانشجویان خارجی در پردیسهای دانشگاهی

مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی در ادامه با اعلام خبر ممنوعیت تحصیل دانشجویان خارجی در پردیسهای دانشگاهی، اظهار داشت: طبق تفاهم نامه هایی که میان ایران و برخی کشورها منعقد شده از این پس دانشجویان خارجی حق تحصیل در پردیسهای دانشگاهی ندارند و باید در سایت اصلی دانشگاه تحصیل کنند.

شرط صدور مجوز رشته های دوره های مجازی

حسنی همچنین با بیان اینکه تمام مراحل پذیرش دانشجو در دوره های مجازی باید بر اساس نظامنامه ابلاغ شده سال گذشته باشد، اظهار داشت: برگزاری دوره های مجازی در دانشگاهها باید بر اساس شرایط و الزاماتی که برای راه اندازی اعلام شده، صورت گیرد.

وی تاکید کرد: در صورتیکه دانشگاهها بر این اساس اقدام نکنند و به ارزیابیهای دفتر گسترش پاسخ ندهند مجوز رشته برای آنان صادر نخواهد شد.

عدم تغییر در آزمونهای ارشد و دکتری 92

مدیر کل گسترش آموزش عالی با بیان اینکه در آزمونهای تحصیلات تکمیلی 92 تغییراتی ایجاد نخواهد شد در عین حال خاطرنشان کرد که کمیته ای برای بررسی و تغییر در وزن مصاحبه تشکیل شده است.

وی در این باره گفت: ممکن است سهم وزن مصاحبه کاهش یابد یا ثابت بماند و تنها تغییری که در آزمون دکتری ممکن است اعمال شود همین یک مورد است اما مواد امتحانی مانند سالهای گذشته است.

حسنی در پاسخ به پرسش مهر درباره اعلام ظرفیت پذیرش در کنکور دکتری 92 اعلام کرد که میزان پذیرش ابتدا در شورای دانشگاهها بررسی و سپس به دفتر گسترش ارسال می شود که بعد از آن برای ظرفیت نهایی تصمیم گیری خواهد شد.

تغییر در فراوانی رشته ها

وی درباره فراوانی رشته ها در هر استان بر اساس آمایش آموزش عالی نیز گفت: بر اساس طرح آمایش آموزش عالی می توان فراوانی رشته ها را در هر استانی تعیین کرد.

به گفته حسنی، اگر در هر استانی فراوانی رشته در اولویت 4 باشد به آن دانشگاه رشته مذکور اختصاص نمی یابد.

 

 


ابطال مدارک پردیس دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها