اولین کرسی آزاداندیشی اقتصاد مقاومتی در دانشگاه پیام نور به میزبانی استان فارس

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   07 آذر 1391-27 November 2012بازدید 626


اولین کرسی آزاداندیشی اقتصاد مقاومتی در دانشگاه پیام نور به میزبانی استان فارس


معاون فرهنگی اجتماعی دانشگاه پیام نور گفت: دانشگاه پیام نور بیشترین برنامه‌ها و فعالیت‌های فرهنگی را در میان دانشگاه‌های کشور به خود اختصاص داده و در این زمینه با کمترین مشکل مواجه است.

پرتال دانشگاهی کشور به نقل از خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه فارس، علیرضا اژدر در جمع دانشجویان فعال در انجمن‌ها و تشکل‌های دانشجویی افزود: توسعه برنامه‌های فرهنگی نیازمند نگرشی نو به ساختار دانشگاه پیام نور است البته مقصود این نیست که پیام نور را با ساختارهای دیگر مقایسه کنیم.

اژدر احساس رضایت خانواده‌ها از دانشگاه پیام‌نور را به واسطه وجود فضای فرهنگی مناسب در این دانشگاه دانست و گفت: بالاترین آمار اعزام راهیان نور و کسب مقام اول مسابقات قرآنی کل دانشگاه‌های کشور متعلق به پیام نور است و اولین دانشگاهی هستیم که درس حفظ جز 30 قرآن را ارائه کرده‌ایم.

اژدر با اشاره به برگزاری اولین کرسی آزاداندیشی اقتصاد مقاومتی به میزبانی استان فارس و ارتباط همزمان با 15 استان دیگر، گفت: هدف از برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی، ایجاد احساس مدارا و شرح صدر است.

وی ضمن تاکید بر طراحی برنامه چند ساله برای فعالیت‌های فرهنگی متناسب با نیاز مراکز و واحدهای پیام نور، اظهار کرد: برای تحقق باورهای دینی و رشد فکری دانشجویان باید طرح و برنامه ویژه داشته باشیم.

در ادامه مراسم سعید مظلومیان رئیس دانشگاه پیام نور استان فارس نیز گفت: 80 هزار دانشجو در 44 مرکز و واحد شهرستان‌های فارس در مقاطع مختلف مشغول به تحصیل هستند.

وی با بیان اینکه 230 عضو هیات علمی تمام وقت به همراه 5 هزار استاد مدعو وظیفه آموزش دانشجویان را برعهده دارند، گفت: در شاخص‌های ارزیابی شده بخش فرهنگی، دانشگاه پیام نور فارس مقام دوم کشوری را به خود اختصاص داده است، همچنین در زمینه برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی نیز فارس مقام اول را به خود اختصاص داده است.

مظلومیان خاطرنشان کرد: 171 انجمن علمی، 244 کانون فرهنگی و مذهبی، 38 تشکل بسیج دانشجویی و 70 نشریه علمی در مراکز و واحدهای دانشگاه پیام نور فارس فعالیت می‌کنند.

وی در خاتمه با بیان اینکه نشست‌های فرهنگی و کرسی‌های آزاداندیشی می‌تواند بصیرت افزایی و استراتژی لازم را به وجود آورد، گفت: هزینه کردن در مسائل فرهنگی می‌تواند پشتوانه‌ای برای آینده باشد.


اولین کرسی آزاداندیشی اقتصاد مقاومتی در دانشگاه پیام نور به میزبانی استان فارس

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

دانشگاه تهران از رئیس جمهور برای حضور در مراسم ۱۶ آذر دعوت کرد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

اخبار روزنامه ها