انتقال پیام بیداری اسلامی کار اساتید دانشگاه می باشد

مجموعه  اخبار دانشگاهی کشور / اخبار دانشگاهارسال شده در   20 آذر 1391-10 December 2012بازدید 769

انتقال پیام بیداری اسلامی کار اساتید دانشگاه می باشد


یک استاد دانشگاه تاکید کرد که پس از وقوع بیداری اسلامی در کشورهای منطقه، تازه نقش اساتید دانشگاه آغاز شده است.


پرتال دانشگاهی به نقل از  گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، دکتر «مصطفی ملکوتیان» در گفت‌وگو با ستاد خبری همایش جهانی اساتید دانشگاه‌ها و بیداری اسلامی با بیان این که اساتید دانشگاه در هر کشوری دو وظیفه کلی را برعهده دارند، گفت: انتقال دانش و انتقال ارزش‌ها از مهمترین وظایف اساتید دانشگاه است.

او با اشاره به این که وظیفه یک استاد دانشگاه فقط تدریس مفاهیم کلی نیست، ادامه داد: برخی مواقع اساتید دانشگاه با رفتارهایشان می‌توانند بسیاری از مفاهیم متعالی را به دانشجویان یاد بدهند که نمونه آن در روند بیداری اسلامی اخیر رخ داده است.

ملکوتیان با تاکید بر این که نمی‌توان نقش دانشگاه و اساتید دانشگاه را در روند بیردای اسلامی اخیر نادیده گرفت، اظهار کرد: انتقال پیام و فرهنگ بیداری اسلامی به میان توده مردم یکی از مهمترین اقدامات اساتید دانشگاه بوده و هست.

وی با اشاره به نقش مرجعیت اساتید دانشگاه برای قشر عظیمی از مردم در جریان انقلاب‌ها و خیزش‌ها، گفت: در جوامع اسلامی، اساتید مسلمان دانشگاه‌ها از دو جنبه دانشگاهی و اسلامی مورد حمایت مردم قرار می‌گیرند و این می‌تواند وزنه اساتید دانشگاه در معادلات اجتماعی و سیاسی را پررنگ تر کند.

او با بیان این که وقوع بیداری اسلامی برای اساتید دانشگاه تازه اول راه است، گفت: از این پس انقلاب‌ها به تئوری و هدایت نیاز دارند و چه کسی بهتر از اساتید دانشگاه می تواند این وظیفه را بر عهده بگیرد.

ملکوتیان همچنین به لزوم آسیب شناسی روند حرکت بیداری اسلامی در هر کشور به فراخور وضعیت خودش اشاره و خاطرنشان کرد: این حرکت‌ها به بازشناسی نیاز دارند چون هیچ اقدامی در دنیا نیست که کامل باشد، بنابراین اساتید دانشگاه در این مرحله هم می‌توانند به کمک کشورها بیایند.

وی همچنین اجلاس تهران را اقدامی مهم برای آسیب شناسی و بازشناسی انقلابهای اخیر خواند و گفت: جمع شدن اساتید مسلمان از دانشگاه‌های مختلف دنیا در یک نقطه و تبادل اطلاعات و نظر آنها با یکدیگر باعث هم افزایی شده و می تواند تجارب مختلف را در این زمینه به اشتراک بگذارد.

ملکوتیان با تقدیر از جمهوری اسلامی ایران برای برگزاری این اجلاس، تاکید کرد که محور قرار گفتن ایران برای این اجلاس به دلیل داشتن تجربه های عملی و تئوری بسیار مفید است.انتقال پیام بیداری اسلامی پیام بیداری اسلامی دانشگاه

سقوط آسانسور در دانشگاه شریف/ ۶ استاد مصدوم شدند

اساتید حادثه دیده دانشگاه شریف جراحی شدند

آخرین وضعیت استیضاح وزیر علوم/ رئیس دانشگاه شریف باید عزل شود

جزئیات انتقال وزیر نفت به دانشگاه تهران اعلام شد/ عدم موافقت دانشگاه خواجه نصیر

واحد کیش دانشگاه صنعتی امیرکبیر راه اندازی شد

پرداخت بدهی دانشگاه ها از طریق اوراق خزانه به شهرداری ها

تولید علم در راستای رفع نیازهای کشور ماموریت دانشگاه خوارزمی

اعلام زمان ابلاغ سیاست های انتخاباتی به دانشگاه ها

فعالیت مرکز دروس اسلامی دانشگاه شاهد از ۲۹ مهرماه آغاز شد

ضوابط جدید جذب هیات علمی نیمه وقت در دانشگاه آزاد اعلام شد

معرفی ۱۰ دانشگاه برتر دنیا در یک رتبه بندی بین المللی در سال ۲۰۱۷ -۲۰۱۶

۱۳ دانشگاه ایرانی به جمع برترین‌های دنیا پیوستند/ آکسفورد اول شد

حضور ۵ دانشگاه ایرانی در یک رتبه بندی جهانی

ضوابط دانشگاه شهیدبهشتی برای پوشش دختران و پسران اعلام شد

موج اعتراضات دانشجویان سنواتی در دانشگاه ها

اخبار روزنامه ها